You are here: Home // Люди, Спорт // Здоров’я вам, тренере!

Здоров’я вам, тренере!

Завтра наш знаменитий земляк, майстер спорту міжнародного класу, неодноразовий чемпіон світу з гирьового спорту, викладач фізкультури Збаразького професійно-технічного училища №25 Петро Багрій відзначатиме свій 50-річний ювілей. 
Напередодні цієї особливої дати в житті Петра Федоровича до редакції завітали його вихованці, щоб на сторінках районки висловити наставнику свою вдячність за вкладений у них труд та щире доброзичливе ставлення до кожного учня. За багаторічну педагогічну діяльність у Петра Багрія набралось чимало хлопців та дівчат, в житті яких він зіграв особливу роль. Зокрема, 19-річний Тарас Яремчук, студент Харківського університету, вважає, що саме завдяки своєму тренеру він навчається у вузі, де має можливість не лише продовжити професійне навчання, а й займатись улюбленим спортом.
– В училищі я оволодів професією автомеханіка, а зараз уже перейшов на другий курс університету, де вивчаю спеціальність «Автомобілі і дороги», – каже юнак. – Не знаю, чи пощастило б мені стати студентом, якби не мої успіхи на спортивних змаганнях, які помітили харківські викладачі. А почалося все із занять гирями, якими мене зацікавив Петро Федорович. Згодом я став перемагати на обласних змаганнях, отримав кандидата в майстри спорту. Хочу сьогодні побажати Петру Федоровичу цій хорошій невтомній, терпеливій людині, щоб залишався таким же завзятим, був здоровим, не втрачав почуття гумору, завдяки якому з ним дуже легко спілкуватися.
А Микола Герас, цьогорічний випускник ПТУ, майстер спорту налаштований піти дорогою свого наставника і стати вчителем фізкультури.
– Скільки себе пам’ятаю, – каже Микола, – завжди хотів стати сильнішим. Тому, коли в училищі з’явилась така можливість, а ще взнав, що гирьовиків тренує чемпіон світу, то, не роздумуючи, почав посилено займатись під керівництвом Петра Федоровича. За три роки я став чемпіоном світу серед юнаків, призером чемпіонату України серед дорослих. Хочу побажати нашому наставнику, щоб залікував усі рани, травми, яких він має чимало, але, незважаючи на це, все одно змагається і ставить свої власні рекорди завдяки надзвичайно сильній волі. Бажаю йому нових здобутків, талановитих учнів і міцного-міцного здоров’я.
На відміну від Тараса і Миколи, які уже покинули стіни ПТУ, Назар Циба, Василь Дідух та Віталій Чорняк ще рік навчатимуться. Усі вони майбутні будівельники, які обрали своїм хобі гирі. Назар має уже перший дорослий розряд. Хлопець сам собі дивується.

- За рік набрав таку форму, що навіть не сподівався, – зізнається хлопець. – Хочеться побажати нашому тренеру, щоб він надовго залишався таким сильним і здатним на рекорди, як тепер, а ще, щоб він був трішки веселішим.
У першорозрядника Василя, неодноразового призера обласних змагань, побажання схожі.
– Мені подобається, як Петро Федорович нас тренує, він гарна людина, вольова. Не кожен у його роки б, є свої власні рекорди Хай залишається таким, як є.
Віталій – неодноразовий чемпіон обласних та інших турнірів, найбільше любить атмосферу боротьби.
- Під час змагань, каже спортсмен, найбільше викладаємося, пізнаєм себе, мобілізуємся, десь беруться додаткові сили, про які навіть не підозрював. А коли Петро Федорович кричить: «Ну, ще раз, ще раз», то якось не пасує його підвести. Нехай Петро Федорович залишається таким же відданим своїй улюбленій справі, а ми постараємось виправдати надії, які він покладає на нас.
На завершення хлопці висловили сподівання, що в майбутньому збудуться мрії їхнього наставника на новий більш пристосований зал для тренувань, буде менше клопотів з фінансуванням поїздок на змагання, а також просили передати своїм ровесникам, що гирьовий спорт це нелегко, але круто.
– Ми завдяки спорту і зокрема нашому тренеру, – кажуть юні гирьовики, – ведемо здоровий спосіб життя, не вживаємо алкоголю, не палимо. В іншому разі ми нічого б не добились. Не варто боятись навантажень, навіть болю, а йти і займатись. Адже гирі піддаються навіть дівчатам. Разом з нами із задоволенням займається 12-річна сестричка Василя Дідуха Марійка, яка уже показує непогані результати, а також кандидат в майстри спорту Іра Бабич, яку не раз збаражани могли бачити під час показових виступів.
Усі вихованці¸ а це, крім названих, ще Максим Колодчак та Саша Новосад, щиро захоплюються своїм вчителем, порадником Петром Федоровичем і бажають йому незмінного щастя, сімейного благополуччя, нових звершень особистих та досягнень його учнів, а головне, як підкреслили юнаки багато, багато здоров’я.

Ірина СИСКО


Leave a Reply

Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.