Свято української кухні відбулося у одній зі Збаразьких шкіл (оновлено)

«Смачно» – святом української кухні – завершився у Збаразькій ЗОШ №2 тиждень, присвячений 20-й річниці незалежності України.

Гарбузова каша, борщ, вареники з вишнями, картопля з салом, булки з часником, налисники з маком – ось далеко не повний перелік смаколиків, які милували зір школярів та вчителів ЗОШ № 2 минулої п’ятниці під час свята української кухні. Кожен клас – від 5 до 11 – представив у фойє школи кулінарні витвори, якими багата наша національна кухня. Учні з допомогою бабусь та мам не лише постаралися віднайти старовинні рецепти приготування традиційних страв, а й привабливо їх оформити, дати оригінальну назву. А випускники підійшли до справи ще й з гумором, поставивши біля своїх наїдків напис  «Без ГМО».

Десятий клас вирізнився тим, що їхнійборщ  настоювався у гарбузі, з якого черпати було набагато приємніше, ніж із звичайної каструлі.

–        Свято української кухні, – каже заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Стасюк, — найулюбленіше у наших вихованців. До приготування страв долучаються цілі родини – бабусі, мами. Характерно, що хлопчикам також цікаво брати участь, особливо охоче вони виступають у ролі продавців. Діти на свій розсуд встановлюють ціни на власні вироби, а вручені кошти використовують для потреб класних кімнат. Так смачне стає і корисним – наповнює бюджети учнівських колективів.

Свято української кухні стало завершальним у низці заходів, що проходили в рамках тижня, приуроченого 20-ій річниці Незалежності України, який розпочався із урочистої спільної молитви вчителів та учнів. Також школярі виявили шану борцям за незалежність України – поклали квіти до пам’ятників жертвам репресій, Богдану Хмельницькому, Дмитру Клічківському. У 5-11 класах була проведена інформаційна година «Демократична, правова, соціальна держава».

Першачки свою любов до України виразили з допомогою образотворчого мистецтва – конкурс малюнків «Ми маленькі українці» – приніс перемогу і заохочувальний приз кожному з учасників. – Особливо яскравим, – відзначила Наталя Стасюк, – був фестиваль дитячої творчості, у якому взяли участь учні 2-4 класів. Красиво звучала в’язанка українських народних пісень у виконанні 3-А класу, справжньою артисткою показала себе четвертокласниця Даринка Мацик, неповторним був виступ і танцювального ансамблю «Непосиди» з другого класу. Словом незабутнім видався кожен художний номер, у підготовку якого вклали душу як діти, так і класоводи.

Ірина СИСКО


Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *