РІЧНИЦЮ СТВОРЕННЯ УПА ВІДЗНАЧИЛИ У ВИШНІВЦІ

Громадська панахида та мітинг з нагоди 69-ї річниці створення Української Повстанської Армії, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці відбулися 14 жовтня у Вишнівці біля пам’ятника жертвам політичних репресій.

Відкрив урочини селищний голова Ростислав Баюрський, який щиросердечно привітав земляків із потрійним святом.

− Цього дня, − відзначив Ростислав Васильович, − ми вшановуємо наших предків козаків, яких опікувала Матір Божа, а ікона її Покрову захищала Запорізьку Січ. Козаки настільки вірили у силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро і урочисто відзначали це свято, що продовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву − Козацька Покрова. Цей день славний для кожного українця ще й тим, що 69 років тому 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного Проводу ОУН для захисту мирного населення від окупаційної влади було створено УПА.УПА героїчно і жертовно боролась за самостійну і соборну державу. Найкращі сини і доньки українського народу стали до лав борців з іноземним поневоленням. УПА воювала протів польських шовіністів Армії Крайової, гітлерівської Німеччини і комуно-більшовицьких окупантів. Ростислав Баюрський закликав учасників урочин  молитися за наших героїв, помислами та вчинками наближати справжню Українську державу, в якій на високому постаменті величатимуться справжні герої, котрі віддали своє життя за Україну.

Панахиду за померлими героями відправили всечесні отці − обласний благочинний Тернопільсько-Кременецької єпархії УПЦ КП, який є водночас благочинним Збаразького району отець Святослав Швець, отець Ігор, хор церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Священики поіменно згадали 104 прізвища замордованих борців за волю України, які колись жили у Вишнівці та навколишніх селах.

Після спільної молитви відбувся мітинг, під час якого виступили отець Святослав, заступник директора ПТУ-5 смт.Вишнівець Едуард Сидор, від молоді слово мали учні Вишнівецької ЗОШ І-ІІІ ст., які у віршованій та музичній формі славили героїв неньки України.

Також учасників урочин привітав чоловічий народний аматорський ансамбль Вишнівецького будинку культури, у чиєму мистецькому виконанні прозвучали козацькі, стрілецькі, повстанські пісні.

На завершення представники трудових колективів, громадськості поклали живі квіти до пам’ятника жертвам політичних репресій та інших пам’ятних знаків селища.

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *