ЗБАРАЗЬКІ ШКОЛЯРІ МАНДРУВАЛИ ДО ОСЕНІ ТА ПРИГОЩАЛИ КАШЕЮ З ГАРБУЗА

Незвичайний урок відбувся днями у 3-А класі Збаразької ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Його темою стала найщедріша пора року, описана поетичними рядками «Вже брами літа  замикає осінь».

Завдяки праці і фантазії учительки Ольги Василівни Мокрої класна кімната перетворилася на город із щедрими дарами осені − розмаїтими овочами. Тут же «протікала» імпровізована річечка, через яку був перекинутий місток, а по ній пливла качка з каченятами.

Ольга Василівна з учнями запропонувала присутнім на уроці вчителям, директору Ганні Йосипівні Альохіній, завучу Ганні Теодорівні Кулик, батькам захопливу мандрівку до таємничої  гості. А як її звати, діти дізнались тільки тоді, коли розв’язали ребус про осінь.

Школярики приготували для чарівної пори подарунки − зачитували з вивчених творів ті речення, у яких автори описували осінь, а також декламували вірші,  присвячені осені, виконували пісні, відгадували загадки про овочі. До слова, учні були зодягнені в українські національні строї, а на голівках − корони із малюнками овочів та фруктів.

На уроці працювало довідкове бюро, яке повідомило багато цікавого про користь овочів − гарбуза, цибулі, часнику.

Ольга Василівна продемонструвала фото піраміди Хеопса, зазначивши, що будівничі піраміди вживали часник, завдяки чому були здоровими і витривалими. Це допомогло їм завершити будівництво титанічної споруди, визнаної одним із чудес світу.

Неабияке захоплення у глядачів викликала інсценізація пісеньки «Ходить Гарбуз по городу».

Наприкінці уроку Дмитрик Чепіль (Гарбуз) та Діана Федяк (Диня) почастували гостей смачною гарбузовою кашею, приготованою їх учителькою Ольгою Василівною Мокрою.

Педагог впевнена, що саме така − ігрова − форма уроків допомагає учням не лише краще засвоїти програмний матеріал, а й розвиває артистичні здібності, уміння працювати в команді та впевнено поводитись перед аудиторією.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *