«ЛЕМКІВСЬКИЙ ЙОРДАН» ВІДСВЯТКУВАЛИ У «БЕРЕЗІЛІ»

Традиційна забава «Лемківський Йордан» відбулася у Тернопільському палаці культури «Березіль» 19 січня.

Ініціатори свята − керівництво Всеукраїнського товариства Лемківщина − запросили взяти участь у яскравому дійстві представників усіх лемківських осередків, зареєстрованих на Тернопіллі.

Чи не найбільше учасників делегувала Збаражчина, зокрема села Максимівка, Синява та районний центр.

Щиро радів зустрічі з гостями голова Всеукраїнського  товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович, який звернувся до земляків з вітальним словом. Вітав районні представництва і міський голова Тернополя Сергій Надал та запрошені на свято керівники Львівського обласного товариства  ВУТЛ.

Лемки, що сьогодні проживають на Тернопіллі, їхні діти, онуки, спільно із священнослужителями помолились до Всевишнього за добру долю для України. Духовні отці освятили Йорданську воду.  Колядою, вертепним дійством привітали присутніх тернопільські семінаристи.

А за тим вирували лемківські забави − танці, пісні, приповідки. Розважав присутніх Микола Гарвера із своїм естрадним гуртом з Чорткова. Під час веселощів було місце і серйозній справі: пройшла акція зі збору коштів на  лемківську церкву, яку планують звести у Тернополі. Свою лепту внесли і лемки Збаражчини, які давно  згуртовані у районне товариство.

Варто зауважити, що нещодавно активно включились в рух відродження лемківських традицій мешканці Максимівки. З ініціативи фермерів Михайла Хомишака, Мирона Коня було проведено в селі ряд заходів, зокрема зустріч Старого Нового року, де лемки мали змогу спільно, єдиною громадою розважитись,  пригадати власну історію, помріяти та спланувати подальші дії у плані розвитку місцевого осередку переселенців з Польщі.

Михайло МАЦЕНКО,

депутат районної ради

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *