ЗБУТ КОНОПЛІ ПРИВІВ ЮНАКА НА ЛАВУ ПІДСУДНИХ

Незаконне придбання, зберігання та збут наркотичних засобів є особливо небезпечним злочином і карається позбавленням волі.

Навряд чи замислювався про можливі наслідки своїх дій 21-річний мешканець с.Травневе С., коли у вересні 2010 року у домашніх умовах без особливих зусиль із рослин коноплі, зірваної на  пустирі поблизу сільського кладовища,  виготовив особливо небезпечний наркотичний  засіб канабіс (марихуану). Підприємливий юнак розфасував зілля у сірникові коробки, маючи на меті продати його любителям «травички».

Молодик  був настільки впевнений у власній безкарності, що не тільки сам, майже не криючись, курив канабіс, а й  запропонував односельцеві зробити кілька затяжок, викликавши його надвір під час дискотеки у сільському клубі. Те, що хлопчина неповнолітній, С. не зупинило.

Через деякий час парубійко ще раз навідався на пустир, щоб поповнити запаси наркосировини. Коли за курінням марихуани у коморі його застав брат та попросив дати затягнутись, хлопець, звісно, не відмовив.

Нерозсудливих молодиків нікому було зупинити, адже жили в господі самі (мама подалася на заробітки за кордон).

Замість того, щоб вчитися чи працювати, С. після служби в армії зайнявся злочинним промислом. Його діяльність потрапила у поле зору міліції. Щоб спіймати «підприємливого» юнака, правоохоронці провели у нього оперативну закупівлю наркотичного  засобу. Для цього «підприємцеві» зателефонував нібито потенційний покупець і попросив продати канабіс. Домовилися про ціну, місце та час зустрічі. Оборудка відбулася у центрі с.Травневе. Продавець і покупець зустрілися. Парубок передав клієнтові три дози канабісу, той заплатив визначену суму. У цей момент зловмисника й затримали працівники міліції і повідомили, що це була оперативна закупівля.

Цього ж дня під час обшуку у помешканні юнака працівники міліції вилучили більше півкілограма канабісу, який, за словами злочинця, він зберігав без мети збуту.

Обираючи міру покарання хлопцеві, суд врахував обставини, що пом’якшують його вину. Оскільки юнак вперше притягується до кримінальної відповідальності, повністю визнав свою провину та щиро розкаюється у вчиненому, до того ж зважаючи на молодий вік підсудного, суд призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк три роки з конфіскацією майна. Цю справу розглянув апеляційний суд і залишив вирок без змін. Наразі молодик, якого слизька доріжка привела  прямісінько на лаву підсудних, відбуває покарання і має достатньо часу, щоб поміркувати про скоєне і переоцінити життєві пріоритети.

Як розповіла старший помічник прокурора Збаразького району Лілія Дядишин, описаний випадок − далеко не поодинокий. Таких справ на розгляді перебуває чимало.

− Особливо турбує, − зазначила Лілія Дядишин, − що наркосировина, зокрема дикоростучі коноплі, є цілком доступною для незаконного збору та збуту. Дикі коноплі ростуть на смітниках та пустирях у багатьох населених пунктах району, тож органам місцевого самоврядування слід подбати про їх знищення, щоб не допустити розповсюдження наркотичного дурману на Збаражчині.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *