Андрій Бурковський – митець, який карбує мить краси та довершеності рідного краю

Днями Вишневецький палац приймав чимало гостей. Масовий захід був присвячений дню пам’яті нашого  земляка, художника Василя Андрійовича Бурковського (1949-2009), якому цьогоріч могло б виповнитися 63 роки.

Василь Бурковський народився 23 лютого 1949 р. у селі Загороддя Тернопільської області. Після закінчення Вишнівецької середньої школи вступив до Косівського художнього училища. Відслуживши в армії, став студентом графічного факультету Львівського поліграфічного інституту. Працював в місті Сочі у Художньому Фонді СРСР. Був членом спілки художників Російської Федерації. Займався прикладним мистецтвом у галузі художньої кераміки. Останні роки свого життя він жив у селищі Вишнівець, працюючи у Вишневецькому відділі НЗ «Замки Тернопілля».

Під час відкриття живописної виставки з вітальним словом до присутніх звернувся  син художника  – Андрій Бурковський, який теж є науковим співробітником  НЗ «Замки Тернопілля». – Мені дуже приємно виставляти свої роботи у Вишневецькому палаці, -сказав він, –  і  це  для мене знаково,  адже Вишнівець  – це щось незвичайне. Де б я не був, я завжди повертаюсь у рідне селище і саме так любити свій рідний край мене навчив мій батько. І ці роботи я присвячую його пам’яті.

Народився Андрій Бурковський у Львові. Після закінчення школи вступив до Косівського художнього училища, яке закінчив у 1994 р. Навчання продовжив у Львівській академії мистецтв. Декілька років працював у ковальських майстернях Львова. Однак велике місто не змогло переважити красою рідний Вишнівець та його околиці. З 2005 року Андрій Бурковський  тут живе і працює . Крім ковальства займається художньою фотографією та живописом.  – Захоплює можливість карбувати у світлинах мить краси та довершеності нашого краю, велич його людей. Найбільшим мистецтвом вважаю вміння жити в гармонії, так, щоб в будь-якому віці людина відчувала себе потрібною та щасливою, – каже митець.

Мистецька мова його полотен доволі багатогранна. Відображаючи на полотні навколишній світ, художник виражає своє ставлення до нього. Дивлячись на його твори, кожен може побачити щось своє, якийсь період свого життя.

Цей день для кожного з присутніх у Вишнівецькому палаці приніс багато спогадів про Василя Андрійовича Бурковського, а також дав можливість усім висловити свою думку  про полотна  сина художника – Андрія.

Вчений секретар НЗ «Замки Тернопілля» Надія Макарчук привітала Андрія Васильовича з відкриттям  виставки, і висловила радість з того, що така талановита людина продовжує справу батька. Висловив своє задоволення тим, що син продовжує справу батька і Володимир Магінський – художник-реставратор НЗ «Замки Тернопілля». – Своїми картинами Андрій продовжує життя Василя Андрійовича, – зазначив  Володимир Дмитрович , як художник, вказавши на глибину змісту його полотен й  можливість різностороннього їх сприйняття.

Поет Іван Міхевич, друг Василя Андрійовича, відмітив, що і батько, і син є прикладом для вишневецької молоді. Адже сучасне мистецтво досить різностороннє. Воно не вимагає ні витонченості, ні колориту, але воно вимагає мислення. А у роботах Андрія закладена глибока філософія та гармонія в усьому.

До слова також були запрошені  наукові співробітники НЗ «ЗТ» Любов Шиян,  Валентина Брега, Микола Кибалюк, художник, колишній секретар Вишнівецької селищної ради Роман Навроцький, заступник селищного голови Євген Минзар,  заступник директора з навчально-виховної  роботи  Вишнівецького ПТУ №5  Едуард Михайлович Сидор, а також вчителі Вишнівецької загальноосвітньої  школи  I-III ст. Майя Мінакова, Наталя Званецька, Тетяна Зіліневич та Алла Кошак, які поділилися враженнями та спогадами про Василя Бурковського.

Андрій Бурковський подякував усім присутнім за те, що вони пам’ятають його батька, а також висловив сподівання, що пам’ять про нього житиме у їхніх серцях і  надалі.

 

Інна Ліщук,

екскурсовод Вишнівецького відділу

Національного заповідника “Замки Тернопілля”

 

 

 

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *