НАД ПРОБЛЕМАМИ ВИХОВАННЯ РОЗДУМУВАЛИ У ДОБРОВОДІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ

Як прищепити юному поколінню необхідні моральні якості в умовах тотального негативного впливу різноманітних суспільних чинників?

Над цим питанням, яке стало глобальною проблемою держави, сьогодні ламають голови педагоги, батьки, інтелігенція.

Не є винятком і освітяни Доброводівського технічного ліцею ім.О.Смакули. Дана тема стала предметом обговорення під час семінару для заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи Доброводівського освітнього округу.

− Моральність і духовність, − відзначила, розпочинаючи семінар, директор ліцею Люба Іванівна Каплун, − ті підвалини, на яких має будуватись особистість справжньої людини, громадянина і патріота. Але сьогодні цей фундамент дає глибоку тріщину через занадто велику любов, потяг до грошей, матеріального. Вони немилосердно перекошують особистість, спотворюючи її гармонійний розвиток.

Тому необхідно шукати ефективний шлях нейтралізації цього негативного впливу, поставити на противагу більш глибокий позитивний.

Про те, як це робиться у Доброводівському ліцеї, розповів психолог освітнього закладу Василь Миронович Троян. Школа уже четвертий рік включена в експеримент з навчально-виховної роботи і працює над проектуванням особистісно-розвивального змісту навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу по програмі «Універсал». Автор проекту − Валерій Киричук. Тож педагоги школи працюють як над розвитком окремо взятої особистості, так і класних колективів і ліцею загалом. Працюють поетапно, спершу займаються педагогічним діагностуванням, з’ясовують дитячі пріоритети, другий етап − прогнозно-конструюючий, третій − програмно-моделюючий, далі − проектно-плануючий та творчий, реалізація навчально-виховного змісту. Тобто з допомогою програми виховник може правильно визначити напрямок своєї праці відносно кожного учня. А це вже половина успішного результату.

Програма «Універсал», зауважила класний керівник Тетяна Іванівна Барановська, дозволяє визначити проблеми індивідуальні і колективу в цілому, показати на основі діагностичних даних можливості та перспективи їхнього розвитку.

Як вирішують проблеми виховання через позакласну роботу, розповіли колегам заступники директорів шкіл. Ольга Рудник (Доброводівська ЗОШ) наголошувала на єдності сім’ї і школи у процесі виховання, великій ролі козацьких учнівських об’єднань, художньої самодіяльності, спорту.

Ганна Довбуш (Іванчанська ЗОШ) показала, як формуються морально-духовні цінності школярів засобами туризму, який школярі дуже люблять.

Ольга Кінська (Кобильська ЗОШ) поділилась, як знайшла підхід до дітей через створення учнівських об’єднань для молодших та старших школярів. Марія Ліщинська (Зарубинецька школа) бачить безпомильну формулу, яка дає результат − самому стати зразком доброти, людяності, співпереживання… не перекладати вину за прорахунки у вихованні на когось, не звинувачувати час. До розмови також долучились батьки Олександр Євгенович Герасимчук − батько шести дітей, водночас вчитель математики − на чільне місце у вихованні ставить любов − ту справжню, про яку йдеться у Біблії.

Любов має бути не лише до дітей, − продовжила думку колеги мати одного з доброводівських учнів педагог Ірина Андріївна Волошин, а й обов’язково панувати між батьками.

До любові необхідна ще й праця. Виховання працею, переконаний ще один батько − Юрій Васильович Сенчишин, − це потужний інструмент.

Від представників соціальних інституцій виступила голова місцевої «Просвіти» Марія Назар, яка першочерговим завданням своєї організації бачить виховання в земляках гідності, гордості за свій народ, рідне село.

Місцевий парох отець Володимир у своєму зверненні до педагогів закликав до щирості у вірі, яка має бути діяльною, до пошуку доброго зерна у кожному вихованці, подякував за співпрацю присутніх представників освітніх закладів із священнослужителями.

Узагальнили роботу семінару методист райметодкабінету Наталя Іванівна Лахман та професор Тернопільського технічного університету ім.І.Пулюя Олег Герман. Пан Олег відзначив надзвичайну щирість виступаючих, їхню віру у сказане, висловив свої думки відносно ситуації в сучасній українській освіті, якою керує «затабачений» уряд, та надихнув слухачів своїми свіжими віршами на протидію негативним процесам в освіті, в країні, на захист національних цінностей та віру в особливу місію кожного на цій землі.

− Бажаю, щоб в очах ваших вихованців завжди відбивалося світло, яким сяють ваші душі. − на завершення побажав педагогам Олег Герман, талановитий поет, композитор, науковець, який проникся любов’ю до учасників семінару.

Ірина СИСКО

 

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *