// Новини // Митний пост “Збараж” у нових умовах працює ефективно

Митний пост “Збараж” у нових умовах працює ефективно

Процес реформування української митниці невпинно продовжується. Про те, які останні зміни цьому напрямку відбулися, зокрема у структурному підрозділі, що функціонує у нашому районі, розповів начальник митного посту «Збараж» Іван Шлюсар.

− Перш за все, як ви уже зауважили, внаслідок реорганізації наша структура уже не відділення, а митний пост «Збараж». Також згідно з Указом Президента України про скорочення державних службовців, у нас скорочено одну посаду, яка не була ніким зайнятою. Тобто цей процес пройшов для нас безболісно. Якщо говорити про Тернопільську митницю загалом, то з приходом нового її керівника − Миколи Олександровича Харкавого змінились начальники багатьох відділень. Проте мені разом з керівником Чортківського відділення було надано кредит довір’я і залишено на посадах.

− А як справи з новим Митним кодексом, який, як відомо, був заветований Президентом?

− Тринадцятого березня Верховна Рада повторно прийняла закон про Митний кодекс з усіма правками Президента. Тобто ми сподіваємось, що він буде підписаний Віктором Януковичем, після чого згідно з законодавством через місяць вступить у силу.

− Які нові нюанси Митного кодексу позитивні для пересічних громадян?

− Для звичайних громадян плюс в тому, що вони можуть безмитно ввезти товару на 500 євро (зараз на 200 євро), а для підприємців − що вантаж, якщо документи на нього в порядку, митниця має право затримати не більше, ніж на 4 години.

Якщо дещо деталізувати, то подорожуючим сухопутними і водними видами транспорту дозволили один раз в добу ввозити в країну товарів без сплати податків на 500 євро, для тих, хто в’їжджає в Україну через аеропорти, сума безмитного ввозу складає 1000 євро. При цьому в обох випадках вага не повинна перевищувати 50 кг.

У випадку перевищення цього обмеження доведеться заплатити податок у розмірі 10 відсотків.

При ввезенні товару на суму понад 10 тис.євро застосовуються повні ставки мита − 20 процентів.

Відносно поштових посилок та експрес-відправлень верхня планка буде збільшена з 200 до 300 євро.

Ввозити транспортні засоби без розмитнення терміном на 60 днів можуть тільки ті українці, які стоять на консульському обліку в українському консульстві за кордоном.

Завдяки тому, що імпортні товари на кордоні не можуть затримуватись більше 4 годин, повинні зменшитись витрати імпортерів і не виключено, що це приведе до незначного зниження цін на імпорт в роздрібі.

Для іноземців збільшать термін тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування з 183 днів до одного року.

− Чи справляється Митниця із своїми завданнями в нових, реформованих умовах?

− Цілком. З початку року, тобто за два з половиною місяця, Тернопільська митниця перерахувала до Державного бюджету 104,7 млн.грн. Усі завдання, які ставить Президент та Уряд нашої держави виконуються вчасно і у повному обсязі. Вважаю, що це результат вмілого та високопрофесійного керівництва голови Державної митної служби Ігоря Григоровича Калєтніка та безпосередньо керівника Тернопільської митниці Миколи Олександровича Харкавого.

Ірина СИСКО

 

 

дольова участь тернопіль

Погода, Новости, загрузка...

Tags: , , ,

Залишити відгук

 

Березень 2012
П В С Ч П С Н
« Лют    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Адреси, телефони підприємств, організацій, квартирних телефонів Тернополя і Тернопільської області
Народне Слово. © 2012

Fatal error: Call to a member function getLinks() on a non-object in /home/usenarodnes/data/www/narodne-slovo.te.ua/_lm8ea8f138e7abf12fd3b69de62a906877/linkmoney.php on line 15