// Новини, Новини Тернопілля, Політика // КС заборонив одночасне балотування до парламенту у мажоритарному окрузі та за партійним списком.

КС заборонив одночасне балотування до парламенту у мажоритарному окрузі та за партійним списком.

Таке рішення Конституційного суду оприлюднили у вівторок, передає УНІАН.

Суд визнав неконституційним положення закону про вибори, за яким одна й та сама особа може бути включена до виборчого списку кандидатів в депутати від партії та балотуватися в одномандатному окрузі.

Суд погодився із обґрунтуванням подання 51 депутата, що ця норма не відповідає принципу верховенства права та не забезпечує реалізації засад справедливості й рівності у виборчому процесі.

 

Таким чином, рішення КС фактично закрило дорогу для балотування в Тернополі лідера “Свободи” Олега Тягнибока. Раніше розглядалася версія, що поряд з першим номером у списку Тягнибок ще й буде балотуватися в мажоритарному окрузі в Тернополі. Очевидно, що це істотно вплине на майбутній розподіл мажоритарних округів серед членів КОДу. Вважалося, що фактор Тягнибока був головним для закріплення Тернополя за “Свободою”. Після рішення суду шанси стати єдиним опозиційним кандидатом отримав екс-мер Тернополя Роман Заставний.

Не виключено, що претензії на округ в Тернополі зніме й голова облради Олексій Кайда. Раніше Тягнибок заявляв, що включить трьох голів облрад в першу п’ятірку виборчого списку. Інших реальних кандидатів для балотування у Тернополі у “Свободі” поки ще немає, повідомляє ЗЗ

дольова участь тернопіль

Погода, Новости, загрузка...

Tags: , ,

Залишити відгук

Архіви

.
Народне Слово. © 2012

Fatal error: Call to a member function getLinks() on a non-object in /home/usenarodnes/data/www/narodne-slovo.te.ua/_lm8ea8f138e7abf12fd3b69de62a906877/linkmoney.php on line 15