НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ ПРОАНАЛІЗУВАЛИ ВИКОНАННЯ ДЕЛЕГОВАНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ ВИКОНКОМІВ СІЛЬСЬКИХ РАД

На порядок денний виїзного засідання колегії РДА, яке відбулося 14 серпня у Великих Вікнинах під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Фецовича, було винесене питання про роботу виконкомів Бодаківської, Лозівської та Великовікнинської сільських рад щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади у галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку, освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, соціального захисту населення і регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

У роботі колегії взяли участь керівники відділів та управлінь райдержадміністрації, селищний голова Вишнівця, сільські голови Вишнівецької зони, начальник Головного управління з питань внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Ігор Кульчицький, головний економіст оргвідділу ОДА Ростислав Савич.

Про роботу звітували голова Бодаківської сільської ради Надія Борисевич, секретар лозівської сільської ради Наталія Анишко та Великовікнинський сільський голова Василь Коляда.

Як зазначила Надія Борисович, на території Бодаківської сільської ради проживають 343 особи пільгових категорій. Виконавчим комітетом налагоджена робота щодо збору та подачі документів для призначення державних соціальних допомог, житлових субсидій, надання пільг та компенсації.

Працівники виконкому беруть участь в обстеженні матеріально-побутових умов самотніх громадян, визначенні права на призначення та виплату державної соціальної чи матеріальної допомоги.

За словами Надії Борисевич, на виконання делегованих повноважень у сфері зайнятості населення виконкомом Бодаківської сільської ради організовується проведення оплачуваних робіт для осіб, зареєстрованих як безробітні, а також учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час.

Виконавчий комітет Бодаківської сільської ради сприяє розвитку на своїй території малого бізнесу. Так, на території сільської ради здійснюють торговельне обслуговування населення три суб’єкти підприємницької діяльності.

Серед основних проблем громади Надія Борисевич назвала відсутність дитсадка. Потреба у дитячому закладі нагальна, адже на сьогодні у селі 11 дітей дошкільного віку, до кінця року очікується поява на світ ще 11.

У галузі медицини виконком у межах наданих повноважень забезпечує доступність медичного обслуговування населення. Ведуться роботи щодо відкриття на базі ФАПу амбулаторії загальної практики − сімейної медицини.

Секретар Лозівської сільської ради Наталія Анишко у своєму звіті відзначила, що на засіданнях виконкому регулярно розглядаються питання реалізації державної політики у вказаних напрямках діяльності, приймаються рішення, спрямовані на вирішення питань життєдіяльності територіальної громади.

На виконання делегованих повноважень у сфері регулювання земельних відносин процедуру державної реєстрації правовстановлюючих документів на володіння землею проходили державні акти на право власності на землю, видані взамін сертифікатів на право на земельні частки (пай) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, договори оренди на землі сільськогосподарського призначення із власниками земельних часток.

На території Лозівської сільської ради проживає 673 особи пільгових категорій − більше, ніж на території Великовікнинської та Бодаківської сільських рад. Це вимагає посиленої роботи виконкому щодо їх соціального захисту.

Великовікнинська сільська рада, до складу якої входять Великі, Малі Вікнини та Котюжини, − найчисленніша, на її території проживають 1987 чоловік. Тут функціонують три школи.

За словами сільського голови Василя Коляди, у селах 146 дошкільнят. У Великих Вікнинах працює дитсадок, відкрито дві групи з короткотривалим перебуванням дітей.

У Великовікнинській школі, до слова, єдиній у районі, навчання проводиться у дві зміни. Тож, на думку Василя Коляди, назріла потреба добудовувати шкільне приміщення. Вкрай необхідний громаді також шкільний автобус для підвезення дітей.

Цю думку підтримав міський голова Михайло Бочаров.

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Дорожинська відзначила позитивні зрушення у роботі виконкомів Бодаківської, Лозівської та Великовікнинської сільських рад у здійсненні делегованих повноважень, а також зупинилася на виявлених недоліках.

Начальник юридичного відділу РДА Любов П’єх акцентувала увагу присутніх на дотриманні законодавства у сфері земельних відносин, зокрема в оренді землі та платі за землю.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Надія Панасюра наголосила на необхідності наповнення сільських бюджетів, а також попередила, що кошти державної субвенції на ремонт доріг сільським радам потрібно використати до кінця року, інакше вони повернуться у держбюджет.

Про співпрацю управління праці і соціального захисту населення із сільськими радами розповів начальник управління Олександр Рожко.

Начальник відділу охорони здоров’я РДА Василь Гнойовий відзначив задовільну діяльність лікувальних закладів на території трьох сільських рад, зупинившись на проблемних питаннях, зокрема щодо забезпечення амбулаторії загальної практики у Великих вікнинах сімейним лікарям.

Голова районної ради Надія Розадовська відзначила, що присутні на колегії сільські голови беруть активну участь у житті району. і висловила побажання, щоб у майбутньому на виїзні засідання колегії запрошували керівників шкіл, закладів медицини та культури.

Заступник голови РДА Анатолій Яцина запросив очільників сільських громад до співпраці в облаштуванні закладів культури, наголосив на необхідності посилення роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Потребують соціального патронату особи, звільнені з місць позбавлення волі.

 

Ігор Кульчицький зауважив, що, на його переконання, деякі орендарі не беруть належної участі у соціально-культурному розвитку сіл, не хочуть або не можуть допомагати територіальним громадам.Вихід із ситуації − відмовитись від таких горе-господарів, адже на території області є ефективні господарі, які виконують взяті зобов’язання у повному обсязі.

Ігор Кульчицький також закликав сільських голів до зваженості у ході передвиборної кампанії, адже вони лідери громадської думки на селі.

З розглянутого питання прийнято розпорядження голови РДА.

Оксана МОРГУН

 

Поширити статтю:

RedTram

2 thoughts on “НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ ПРОАНАЛІЗУВАЛИ ВИКОНАННЯ ДЕЛЕГОВАНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ ВИКОНКОМІВ СІЛЬСЬКИХ РАД

 1. павло з вишнівця
  16.08.2012 at 09:04

  Ігор Кульчицький зауважив, що, на його переконання, деякі орендарі не беруть належної участі у соціально-культурному розвитку сіл, не хочуть або не можуть допомагати територіальним громадам.Вихід із ситуації − відмовитись від таких горе-господарів, адже на території області є ефективні господарі, які виконують взяті зобов’язання у повному обсязі.

  Дивна позиція чиновника.Участь орендаторів у соціально-культурному розвитку сіл є їх добра воля, а не обовязок.Свої обовязки влада хоче перекласти на плечі орендаторів.

 2. Редактор
  16.08.2012 at 18:41

  То не колгоспи, правда?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *