У ЧАРІВНИЙ СВІТ КНИГИ ЗАВІТАЛИ ЧЕТВЕРТОКЛАСНИКИ

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначатимемо 30 вересня, збаразька дитяча книгозбірня приймала юних гостей. На екскурсію сюди завітали учні 4-А класу міської ЗОШ №2 із своїм наставником Ольгою Василівною Мокрою та шкільним бібліотекарем Іриною Попович.

Хлопчики та дівчатка зацікавлено вислухали розповідь бібліотекаря відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Наталію Сохань, яка познайомила юних читачів з виставками, розгорнутими у залі, пояснила, як швидко знайти необхідну літературу. У спілкуванні з фахівцем діти продемонстрували чудове знання про те, як поводитись у бібліотеці та зокрема з книжками. Навіть малюкам відомо, що їсти над книжкою не можна, як і загинати сторінок та писати на них, і взагалі − брати до рук книгу можна лише чисто вимитими руками.

Для учнів ці знання не лише завчена теорія, а й застосована на практиці. Дехто з них часто відвідує районну бібліотеку. До прикладу, Софійка Грещук. Дівчинка каже, що уже впродовж двох років вона залюбки читає бібліотечні книжечки, їй подобаються різноманітні казочки, оповідання, а також вірші. Вміє читати як українські видання, так і російські. − Беру по дві-три книжечки, − каже юна любителька літератури, − за кілька днів їх читаю і одразу відношу, щоб взяти щось новеньке.

Після екскурсії до бібліотеки такими активними читачами пообіцяли стати ще чимало її однокласників.

− Такі заходи, які зацікавлюють підростаюче покоління книгою, − каже заступник директора по роботі з дітьми Тетяна Огінська, − ми практикуємо часто. Під час весняних канікул проводимо Тиждень дитячої книги. А впродовж року проходить конкурс «Супер-читач», підсумки якого підбиваємо кожної пори року. Фото переможця та його читацький формуляр, прочитані ним книги виставляємо на стелажі, і всі відвідувачі бачать, хто найбільше цікавиться літературними творами. А читати у нас є що. Маємо понад 30 тисяч примірників, з них десь половина − видана уже за незалежної України. Правда, не вистачає ще у повній мірі літератури, що вивчають за шкільною програмою.

Загалом, за словами пані Тетяни, останнім часом надходження літератури стало досить обмеженим. За цей рік полиці дитячої бібліотеки оновились завдяки 27 книгам. Тож бібліотекарі завжди раді подарункам − чи це гарні, яскраво оформлені книги, чи навіть, якщо хтось захоче зробити благодійний внесок, у вигляді комп’ютера. Адже жодного дитяча бібліотека ще не має.

Взяти участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу» пообіцяли і учні 4-А класу, яким дуже сподобалась екскурсія у чарівний світ, захований у журналах та книжечках.

Ірина СИСКО

 

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *