Оксана Смолій: «До людей – з душевною щедрістю»

Ще з давніх часів благодійність утвердилась в традиціях нашого народу. Абсолютно природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок, захистити старість і немічність, порятувати хворого, каліку або скривдженого. В нашому районі таку місію виконують працівники Збаразького територіального центру соціального обслуговування.

Напередодні професійного свята – Дня соціального працівника, ми взяли інтерв’ю у директора терцентру Оксани Смолій.

– Оксано Василівно, розкажіть нам про діяльність терцентру, функції, які виконує організація.

– Збаразький територіальний центр соціального обслуговування функціонує з 1995 року і сьогодні це – чотири відділення, а саме: відділення соціальної допомоги вдома на обслуговуванні якого перебуває 2082 одиноких непрацездатних громадян, відділення надання грошової і натуральної допомоги, геріатричне відділення у селі Зарудддя ( нині там проживають 20 підопічних) та відділення соціально-побутової адаптації (обслуговує 376 громадян, яким надаються соціально-побутові, соціально-педагогічні, психологічні а інформаційні послуги). Загалом у тер центрі трудяться 184 працівники.

Милосердя, людяність, взаємодопомога, співчуття – головні засади діяльності працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Збаразькому районі.

Як відомо, робота соціальних працівників потребує повної самовіддачі та душевної щедрості. На плечі соціальних працівників покладене одне з найважливіших і відповідальних завдань – забезпечувати соціальний захист громадян, індивідуально підходячи до кожного. Щоденне спілкування з людьми вимагає значної моральної витримки, але для кожного знаходимо особливий підхід і необхідні для підтримки і розради слова. Постійно шукаємо і знаходимо шляхи вирішення актуальних проблем, залучаючи до співпраці благодійні фонди, релігійні та громадські організації. Щорічно, для підопічних проводяться заходи до свят св. Миколая, Різдва, Великодня, а також вечори шани присвячені Міжнародному Дню людей похилого віку, спрямовані на покращення соціальної підтримки одиноких громадян.

У своїй роботі постійно відчуваємо підтримку керівництва району, які з розумінням ставляться до наших проблем і потреб людей похилого віку.

– Різні люди – різні долі…Та всі вони потребують уваги, співчуття, піклування і доброго слова. Саме такі умови прагне створити колектив для підопічних геріатричного відділення, що в с.Заруддя під керівництвом завідуючої Людмили Миколаївни Катеринюк, яка за невеликий період часу зарекомендувала себе вмілою господинею.

– Так. Людмила Миколаївна віднедавна очолює геріатричне відділення. І ця жінка від природи наділена милосердям, чуйним щирим серцем і невичерпною добротою до підопічних. Велику увагу приділяє підвищенню рівня трудової дисципліни, що сприяє формуванню згуртованого колективу, здатного виконувати поставленні завдання.

Відділення працює на повну потужність. Власними зусиллями проводяться поточні ремонти в житлових і підсобних приміщеннях, відремонтовано стару паливну на тверде паливо, добудовано нове приміщення свинарника.

Самі обробляємо земельні ділянки, вирощуємо картоплю, овочі, зернові.

В господарстві утримуємо коней, корів, свиней. Саме за рахунок підсобного господарства з власних надходжень було замінено стару дерев’яну огорожу на металеву. Цьогоріч замінено вхідні двері.

Працівники роблять все для того, щоб умови проживання підопічних були на належному рівні: теплі, затишні кімнати, чотириразове калорійне харчування, медичний догляд, кабельне телебачення, а найважливіше – добре ставлення працівників – усе це для підопічних.

Мешканці геріатричного відділення віддали свої долі в руки персоналу з повною довірою, тому жоден з працівників не наважиться навіть подумки зрадити такі почуття і сподівання безпорадних і немічних людей.

Схожа відповідальність за підопічних притаманна і всім іншим працівникам. Хочу, зокрема відзначити роботу завідуючої Вікнинського відділення соціальної допомоги вдома Наталії Андріївної Руденської та очолюваного нею колективу. До слова, Наталія Андріївна соціальну роботу знає, як кажуть, від А до Я, оскільки у тер центрі з початку його створення і розпочинала свій шлях на посаді соціального робітника. Доброї оцінки заслуговує також фахова і професійна робота Збаразького відділення під керівництвом Анатолія Олексійовича Панасюри.

-В територіальному центрі не забувають і про духовність…

– Так. Справді. Адже у житті важливо не тільки матеріальне, а й про душу потрібно дбати, про те, з чим на завершенні свого земного життя стоятимемо перед Богом. У мене була давня мрія – збудувати у геріатричному відділенні каплицю. І з Божою поміччю уже робимо конкретні кроки у цьому напрямку. Будівництво каплиці нарешті розпочато. Сподіваюся, що цей благий намір, буде втілено до кінця і на подвір’ї відділення постане духовна святиня.

-А чи були відзначені кращі працівники соціальної сфери нашого району на цьогорічному святкуванні професійного свята в області?

Так. І справді заслужено. З особливою увагою до своїх підопічних і працівників відноситься завідуюча Доброводівського відділення соціальної допомоги вдома Ольга Євгенівна Волошин, яка цьогоріч занесена на стенд головного управління праці “Кращі працівники соціальної сфери Тернопільської області”. Грамотою головного управління праці та соціального обслуговування населення облдержадміністрації відзначено завідуючого Колодненським відділенням соціальної допомоги вдома Леоніда Володимировича Бойка.

Приємно, коли праця цінується державою, але найбільшою винагородою в нашій роботі є людська вдячність.

Щиро прагнемо зберегти і примножити здобутки наших попередників, стараємося розширювати спектр соціальних послуг і підвищувати якість обслуговування.

– На останок ваші побажання колегам.

– Шановні працівники територіального центру соціального обслуговування, ветерани соціальної сфери, дорогі колеги! Щиро і сердечно вітаю вас з професійним святом – Днем працівника соціальної сфери. Це свято – свідчення визнання і значимості нашої благородної діяльності, пов’язаної з особливою місією – допомагати тим, хто цього потребує, опікуватися слабкими і беззахисними. Щоденно ми бачимо людські біди, біль, страждання і даруємо тепло своєї душі і впевненість у завтрашньому дні обездоленим і немічним. І це ще раз доводить: у нашій сфері немає випадкових людей, а тут працюють фахівці за покликанням, які повсякчас приходять на допомогу тим, кому вона вкрай необхідна, віддаючи їм свої душевні сили, даруючи увагу і турботу.

Висловлюю щирі слова подяки вам за вашу відданість справі, доброту, готовність розділити радість і печаль, прийти на допомогу у скрутну хвилину, а також за терпіння і дивовижну здатність до співчуття і милосердя, за бажання і вміння працювати. Здоров’я вам, благополуччя, щастя, оптимізму та успіхів у всіх наших спільних справах!

-Дякую вам, Оксано Василівно, за спілкування. Редакція «Народного слова» приєднується до усіх ваших побажань, а від себе зичимо карпатського здоров’я, щасливого довголіття, людської шани і поваги і нехай Господь воздасть вам сторицею за усі ваші добрі діла.

 

 

Розмовляла Світлана БОДНАР

 

 

 

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *