ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМДЯН

Розпочато кампанію декларування доходів громадянами. Деклараційна кампанія 2013 року, яка розпочалася з 1 січня, пов’язана з виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб вимог Податкового кодексу, згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобо’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані ними протягом 2012 року.

Суттєвою відмінністю цієї кампанії є обов’язок платників податку-фізичних осіб подавати річну податкову декларацію, якщо протягом 2012р. оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) їм у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищувала 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012р. – 128760грн. (1073×120), та проводити перерахунок сум податку за ставками 15 (17)% за новими правилами.

При цьому необхідно врахувати, що оподатковувані доходи, нараховані (виплачені, надані) платникам податку у 2012р., інші, ніж зазначені вище, не беруть участі у проведені такого перерахунку.

Податкову декларацію також зобов’язані подавати: фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування; у ній поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатись інші доходи з джерел їх надходження з України та іноземні доходи; фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність.

Платники податку – фізичні особи, які не є суб’єктами підприємництва і особами, котрі провадять незалежну професійну діяльність, подають за місцем своєї податкової адреси податкову декларацію до 1.05.2013 року.

Відповідно до п.45. ст.45 Податкового кодексу податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків в органі ДПС.

Форму податкової декларації про майновий стан і доходи, в якій необхідно відображати отримані доходи за 2012 рік , затверджено наказом №1395.

Граничним строком подання декларації є 30.04.2013р.

Фізична особа зобов’язана самостійно сплатити до 01.08.2013р. суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

Фізичні особи–підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, подають до органу ДПС податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами звітного 2012р. протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

 

Ігор ГОЛЯС, начальник Збаразької МДПІ

 

 

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *