«СОНЕЧКО» ЗУСТРІЛО 45-ТУ ЗИМУ

Вагому дату − 45-річчя з дня відкриття − відзначив 30 січня збаразький дитячий садочок №3 «Сонечко», що у центрі міста. За час безперервної діяльності він у своїх лагідних променях виховав понад п’ять тисяч юних мешканців міста, які зберігають у своїх серцях тепло, подароване ним в дитинстві.

Розпочавши у 1968-ому з однієї групи, тодішній ясла-сад поступово розширився до шести груп, де виховувалось 120 діток.

На сьогодні «Сонечко» відвідують 176 малюків, яких щоденно гостинно зустрічають 37 працівників закладу, з яких 15 − вихователів. Очолює дружний колектив відмінник освіти України Лариса Миколаївна Галіяш. Цю нелегку ношу вона, випускниця Ровенського педінституту ім.Мануїльського, взяла на свої тендітні плечі ще у 1978-ому році. Під її турботливою опікою дошкільний заклад став затишною домівкою як для малюків, так і працівників садочка. Коли місто очолив Михайло Григорович Бочаров у дошкільному закладі було облаштовано індивідуальне опалення − завдяки якому у приміщенні завжди дуже тепло, а й також, що важливо, значно економляться бюджетні кошти. Адміністрація садочка разом з міською радою і далі працюють над тим, щоб покращити побутові умови. Незабаром планують замінити стару покрівлю даху. Мріє Лариса Миколаївна і про добудову лівого крила будівлі, де розмістились би ще дві вікові групи. Адже не секрет, що садочок переповнений, не вміщає усіх бажаючих. Словом, «Сонечко», незважаючи ні на що, прагне розквіту, осучаснення.

Здійснення усіх планів та задумів під час урочин бажали педколективу багаточисельні гості, які прийшли із щирими побажаннями та дарунками.

Поблагословив виховників на подальшу плідну, одухотворену справу батько одного з вихованців «Сонечка» отець Роман Сливка. Міський голова Михайло Бочаров вручив грамоти міської ради найдосвідченішим представникам ДНЗ. Теплі слова адресували колективу-імениннику і його колишні працівники методисти рай методкабінету Олександра Петрівна Солодовник і Наталя Іванівна Лахман.

Святкове дійство було сповнене і спогадами − як радісними, так і сумними.

Добрим словом ожила пам’ять присутніх про першого керівника цього закладу, хорошу мудру людину Віру Григорівну Шаповал. Згодом садочок очолила прекрасний педагог Олена Казимирівна Давибіда. На жаль, їхня життєва свічка уже згасла.Потім серед керівників закладу були і Анна Андріївна Андронова, і Любов Іванівна Вовчук.

Згадали ведучі і знавців своєї справи талановитих педагогів, які засівали у дитячі душі зернятка одвічних істин: Євгенію Хлєбову, Віру Крих, Стефанію Кударевко, Марію Савчук, Надію Воркун, Ольгу Шевчук, Оксану Гойсан, Олександру Солодовник, Лесю Олексюк, Анжелу Шморгай, Ульяну Нижник, Наталію Лахман, також усіх тих, хто дбав про здоров’я діток, готував смачні обіди, дбав про чистоту і порядок, прав білизну, підтримував лад на території дошкільного закладу, заготовляв та привозив продукти харчування. Колишні працівники у свою чергу ділились враженнями, журились за тими колегами, які змушені шукати кращих заробітків за кордоном, сумували за тими, хто уже відійшов у вічність. Ці люди творили неповторну історію закладу, який сьогодні став одним з кращих. У 2009 році вихованці садочка зайняли друге місце в районному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі», а педагогів нагороджено грамотою за активну участь в організації та проведенні виставки-конкурсу. У 2012 році − переміг в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу сучасної моделі навчального закладу − школи сприяння здоров’ю і отримав диплом ІІІ ступеня. Загалом ясла-сад є базовим серед дошкільних закладів міста з питань «Ознайомлення дітей з рідним містом, його історичним минулим і славним сьогоденням, виховання любові і поваги до місцевих культурних перлин відродження, звичаїв і традицій українського народу».

У садочку працює колектив освітян − однодумців, об’єднаний талантом виховувати дітей. Серед них − три педагоги вищої кваліфікаційної категорії, один вихователь-методист. Три відмінники освіти: Лариса Миколаївна Галіяш, Валентина Яківна Касянчук, Віра Степанівна Валюс.

Не менш важливу функцію у дитячому вихованні виконують і дев’ять помічників-вихователів, медсестра і четверо «чаклунів»-працівників кухні, і пралі, і завгосподарством, і водій, і двірник, і охоронець території. Кожного з них було згадано під час урочин, для усіх був підготовлений художній номер у виконанні чи то всебічно обдарованих вихователів, чи їхніх не менш талановитих вихованців, чиї дзвінкі голоси ніколи не дадуть «Сонечку» згаснути. Воно буде молодим і щасливим довгі-довгі літа.

Світи «Сонечку»! Світи!

Ірина СИСКО

 

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *