У ІВАНЧАНАХ ГРОМАДА КЛОПОЧЕ ПРО ВІДКРИТТЯ ДИТСАДКА

5 березня, у вівторок, голова райдержадміністрації Іван Демчишин разом із начальником районного управління освіти Оксаною Бернадин зустрівся із представниками громадськості та депутатським корпусом Іванчанської сільської ради.

Темою для розмови була перспектива відкриття у селі дошкільного навчального закладу. Про це клопоче ініціативна група батьків дошкільнят. Роз’яснення активу села з даного питання дала начальник відділу освіти РДА Оксана Бернадин, зосередивши увагу присутніх на основних вимогах, які ставляться до умов, які мають бути створені для дітлахів у дитсадку відповідно до усіх державних стандартів та закликала громаду передусім визначитися із місцем, де мав би бути облаштований дошкільний заклад і прийняти остаточне рішення чи взагалі варто братися за цю нелегку справу. Адже сьогодні ніхто не може гарантувати росту народжуваності у селі, а відтак, що чекає заклад в майбутньому – невідомо.

Голова РДА Іван Демчишин запевнив громаду, що з боку районної влади крок на зустріч обов’язково буде і він особисто сприятиме відкриттю садочка, якщо жителі Іванчан таки остаточно вирішать питання про доцільність його відкриття. Також керівник району проінформував актив села, що з районного бюджету сільській раді у цьому році на розвиток дошкільної освіти буде виділено 150 тисяч гривень. Крім того, до справи облаштування дитсадка потрібно залучити орендарів, які обробляють землі територіальної громади, а таких у селі троє, просити їх про соціальну підтримку. – Спільними зусиллями, – зазначив Іван Іванович, – разом з орендарями, думаю, нам вдасться облаштувати дитсадок, однак це питання непросте і одного вашого бажання і бажання допомогти з боку керівництва району буде недостатньо. Крім того, існує ризик: чи буде кому іти в дитсадок, якщо молодь тікатиме з села? Нині потрібно думати про створення робочих місць у сільській місцевості і це завдання принципово ставить керівництво держави, обласної держадміністрації перед аграріями, які повинні не лише займатися рослинництвом, а відроджувати тваринницьку галузь, будувати МТС, токи. Сподіваюся, що ті орендарі, які прийшли до вас в село братимуть на себе ці зобов’язання.

Своє бачення щодо перспектив відкриття садочка виловив сільський голова Петро Польовий, який запевнив, що готовий підтримати ініціативу громади і всебічно сприяти втіленню її в життя.

-Шанс на розвиток вашого села, безумовно, є, – сказав наприкінці зустрічі голова райдержадміністрації Іван Демчишин, – і це можливо завдяки вашій активності і принциповості, яку ви зараз демонструєте.

Цього дня керівник району також побував у початковій школі села Мала Березовиця, де ознайомився з умовами навчально-виховного процесу учнів, а також у сільській бібліотеці, ФАПі та клубі.

Світлана БОДНАР

 

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *