УВАГА! ОПЕРАЦІЯ «П Е Р В О Ц В І Т – 2013»

З березня до квітня Україні триває масова несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин. Особливого розмаху вона набуває напередодні 8 березня та свята Великодня. Значна частина таких рослин вивозиться для продажу у великі міста України, а також за кордон.

З метою попередження та припинення правопорушень, пов»язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин, Збаразьким районним відділом внутрішніх справ на території району проводиться спільна із зацікавленими державними та громадськими організаціями профілактична операція «Первоцвіт-2013».

В ході операції особлива увага звертається на виявлення правопорушень, пов»язаних з незаконною торгівлею рідкісними рослинами, усунення причин та умов, які сприяють скоєнню правопорушень.

Окремо хочемо наголосити на відповідальності, що настає внаслідок скоєння вищезгаданих правопорушень.

Так, згідно зі ст.88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об»єктів тваринного чи рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від одного до п»яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об»єктів тваринного чи рослинного світу або без такої. Ті самі дії, вчинені щодо об»єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об»єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України , тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об»єктів тваринного чи рослинного світу чи без такої.

Згідно зі ст.90 КУпАП, погіршення середовища зростання рослин, види яких занесені до Червоної книги України , знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Підсумовуючи вищевикладене, сподіваємось, що перш ніж зірвати весняну квітку, людина задумається, що вигідніше : сплатити штраф чи милуватися красою в природному середовищі.

 

Анатолій Ванжула,

начальник СДІМ

Збаразького РВ УМВСУ,

капітан міліції

 

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *