«ПОКЛІН ТОБІ, ТАРАСЕ!»

11 березня в Збаразькій районній бібліотеці для дітей з учнями 3-4 класів шкіл міста було проведено літературну годину «Поклін тобі, Тарасе!», приурочену до 199-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.

Школярі брали активну участь у проведенні заходу, із захопленням читали вірші з доробку Шевченка, а також грали в цікаву гру « Запиши пропущені слова » за творами генія.

Бібліотекар розповіла учням, якою тернистою була його життєва дорога. У кріпацькій хатині, де він народився, над ним тяжіли тисячі нещасть, тисячі напастей. Чи могли захистити від біди замучені недолею батько-нетяга чи мати кріпачка, яку «ще молодою у могилу нужда та праця положила». Т. Г. Шевченко прожив дуже мало – лище 47 років. З них 34 роки провів у неволі : 24 роки – під ярмом кріпацтва і понад 10 років – у найжорсткіших умовах заслання. А решту – 13 « вільних» років перебував під невсипущим наглядом жандармів.

Діти дізналися, що роковини Тараса Шевченка – особливе свято для України, адже 9 березня не просто день народження видатного письменника, це день духовного народження нашого народу. Щастя української нації в тому, що Бог послав на її терени такого генія як Кобзар, який мав різнобічну обдарованість, який зумів підпорядкувати усі свої здібності історика, етнографа, художника, філософа, прозаїка, публіциста – одному талантові – поезії. Шевченко розкрив у своїх творах душу своєї нації і дух своєї доби.

У відділі обслуговування учнів 1-4 класів розкрито книжкову виставку «Жива душа поетова святая, свята в живих своїх речах», біля якої діти ознайомилися з творами поета.

Наталія Сохань,

бібліотекар відділу обслуговування

учнів 1-4 класів центральної бібліотеки для дітей

 

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *