«…НЕ ЗАГИНУТЬ ВОЛЯ Й МОВА ДОКИ ТИ, КОБЗАРЮ, З НАМИ»

У неділю, 10 березня тарасівчани поспішали до сільського клубу і не тільки вони, а й жителі із сусідніх сіл, щоби вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, а також свято жінки. У Тарасівці ці обидва свята злиті воєдино і вже є традиційними.

Зал і сцена були чудово оформлені. На задньому плані сцени − велике панно «Українське село», по обидва боки − вишиті рушники, вази із соняхами, тин, а перед сценою − книжков виставка: «Святе та вічне слово Кобзаря» прозвучало у виконанні колективу дівчат, а посередині сидів «Кобзар» як справжнісінький Шевченко.

Вели свято чарівні ведучі Іванна Лосик та Наталя Рабцевич. У виконанні ансамблю дівчат звучала пісня «Зоре моя вечірняя», у виконанні бандуристки Надії Римар − твір «По діброві вітер віє», вірш «Причинна» читала Наталя Рабцевич, «До мене сьогодні всміхнувся Шевченко» − Вікторія Лосик.

«Од села до села», «Якби мені черевички» прозвучали у виконанні молодших учасників вечора таких як: Юлія Зень, Вікторія Лосик, Анастасія Шабат, Олеся Папура та Андріанка Махно. Інсценівка «Гей ви стрільці січовії» − виконана молодшою групою хлопчиків у складі двох Володів − Махно і Самотіса, Миколи та Віталія Воркунів, Богдана Заславського, Миколи Зеня, Андрія Ковальчука та Дениса Шабата.

У другій частині вечора, яка була присвячена дорогим жінкам, своїми чудовими голосами радували сестрички Наталя та Роксолана Павленчаки, а також Сніжанка Недобійчук, Ганна Милян, Іванна Лосик, Тетяна Погребецька, Тетяна Гудим, Наталя Рабцевич, Евеліна Палей, Оля Хомик, сестрички Богданна та Ганна Шмигельські.

Бурхливими оплесками вітали наймолодших учасників свята − Олесю Папуру та Віталія Воркуна. У їхньому виконанні була поставлена інсценівка пісні «Несе Галя воду». Із захватом глядачі підхопили пісню «Василечки» разом з Юлією Зень, Вікторією Лосик та Анастасією Шабат.

У виконанні Василя Ковальчука та Петра Гершуна прозвучала пісня «Сало» − звичайнісінько, як на великій сцені Поплавського − і дівчата з підтанцівкою, і українське сало, бурхливі оплески, мабуть якби було місце у залі, а зал був переповнений, як кажуть, в народі, і яблуку не було де впасти, то б не один глядач не втримався і пішов танцювати. Веселив нас також і тарасівський гуморист Михайло Дончак. Пісні «Вийди Грицю на вулицю» у виконанні дівчат перлинку додали Володя Кримов, Володя Берні, Василь Ковальчук, Юрій Заславський та Петро Гершун.

Своїм талантом, даним від Бога, своїм баритоном, піснями радував нас художній керівник, завідувач клубу Ярослав Гуменюк. У його виконанні прозвучали пісні «Батькова криниця» та «Чому так плаче скрипка». І не випадково, мабуть, у своєму виступі керівник апарату Збаразької районної держадміністрації Неоніла Василівна Муяссарова сказала, що для такого керівника і талановитого співака як Ярослав Гуменюк ця сцена замала.

Хітом вечора став номер «Лісапед» у виконанні Галини Папури, про що свідчили бурхливі оплески і вигуки «біс»!.

Базаринський сільський голова Ігор Воркун щиро подякував всім учасникам вечора та його організаторам  − зав.клубу Ярославу Гуменюку та зав.бібліотеки Галині Папурі, а також Ярославу Степановичу Базнику − директору ТОВ «Благодар-Агро» за сприяння і допомогу у проведенні заходу. Керівник апарату Збаразької районної державної адміністрації Неоніла Муяссарова, подякувавши всім за чудове свято, подарувала для бібліотеки неоціненний скарб − книги про історію нашого краю, духовні святині та книги нашого великого генія Т.Г.Шевченка.

Марія ВОРКУН,

жителька с.Тарасівки

 

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *