// Новини, Політика, Районна рада, Точка зору // Міський голова Збаража збирається вивести людей на акцію під Кабмін

Міський голова Збаража збирається вивести людей на акцію під Кабмін

 Міський голова райцентру Збараж на Тернопіллі Михайло Бочаров готовий вести людей на Київ під парламент і Адміністрацію президента, бо вважає, що керівництво країни прагне ліквідувати місцеве самоврядування, і вже зараз напряму обкрадає його, повідомляє gazeta.ua.

Бочаров та інші представники регіонального відділення Асоціації міст України написали звернення до парламенту та Кабміну, аби ті негайно внесли зміни в законодавство. Вважають, що за рахунок грошей місцевих бюджетів, якими зараз розпоряджається держказначейство, влада латає дірки держбюджету. Така практика почалася минулого року.

„Ще минулого року казначейство почало затримувати наші проплати без будь-яких пояснень. Міська рада мала гроші, але ми не могли вчасно оплачувати підрядчикам роботи, бо казначейство просто їх затримувало. Деякі підприємства почали просто відмовлятися з нами працювати. На початку цього року мали вільні кошти, провели тендер на розміщення їх на депозиті в банку, щоб мати більше грошей на капітальний ремонт, коли потепліє, але казначейство досі не перевело чотири мільйони. На цьому місто вже втратило 300 тисяч”, ― розповів ситуацію в Тернополі на зборах Асоціації мер міста Сергій Надал.

Михайло Бочаров зазначає, що казначейство, за вказівкою голів районів та губернатора, самостійно розпоряджається коштами міст, сіл і селищ, перекриваючи ними витрати, які мали б здійснюватися за рахунок держбюджету. Саме тому коли місто, припустимо, хоче заплатити за ремонт дороги розраховуючи на свої кошти, казначейство затримує платіж, бо вже витратило ці кошти на зарплату вчителям.

Представники асоціації міст вимагають, щоб в казначействі був відкритий окремий рахунок для грошей бюджетів самоврядування, і гроші з нього по призначенню виплачувалися не довше як за два дні.

Також в своєму зверненні до Кабміну і парламенту мери міст, сіл і селищ вимагають повернути їм контроль за будівництвом у місті, який забрали минулого року зміною законодавства. Хочуть також контролювати від початку і до кінця капітальні витрати в місті, які проводяться за рахунок державних субвенцій.

Мер райцентру Збараж зауважує, що аби найкраще вирішити всі ці проблеми, потрібно було б скасувати посади голів районів. Адже це зайва ланка державному апараті.

Бочаров зазначив, що вже проводив в райцентрі мітинг, де роз’яснював людям проблеми міста, які створює держава. Стверджує, що готовий вести людей на Київ, якщо парламент і Кабмін не змінять законодавства.

 Андрій ЯНОВИЧ

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Tags: , ,

Залишити відгук

.
Народне Слово. © 2012