ЧОРНОБИЛЬ – СИМВОЛ СКОРБОТИ І ПЕЧАЛІ

26 квітня у Збаражі молитовно пом’янули жертв аварії на ЧАЕС та вшанували живих ліквідаторів-«чорнобильців».

З нагоди 27-их роковин відбувся мітинг-реквієм, а до підніжжя меморіалу жертвам Чорнобиля покладено квіти.

У жалобному заході, який провела Галина Гафткович, взяли участь ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, духовенство, громадськість міста, представники районної влади – заступник голови райдержадміністрації Наталія Заваденко та заступник голови районної ради Василь Липка.

Після хвилини мовчання відбувся поминальний молебень по загиблих і померлих від наслідків страшної техногенної катастрофи за участю священників УПЦ КП, греко-католицької та римо-католицької церков. Усі присутні спільно молилися за спокій душ жертв Чорнобильського лиха – «чорнобильців»-збаражан, які відійшли у вічність. Адже у книгу мужності та болю були вписані імена також багатьох і наших земляків-ліквідаторів. Всечесні отці просили Господа дарувати покійним ліквідаторам і жертвам аварії на ЧАЕС життя вічне, а живим «чорнобильцям» – здоров’я, оптимізму і моногая літ.

Після цього до учасників мітингу звернувся голова районної спілки «Чорнобиль» Василь Мельник, який закликав завжди пам’ятати покійних «чорнобильців» та шанувати і поважати живих ліквідаторів. Адже їх жертовний подвиг подарував життя мільйонам українців.

Заступник голови РДА Наталія Заваденко побажала чорнобильцям стійкості і наполегливості у подоланні труднощів сьогодення, здоров’я і міцності духу, оптимізму і віри у краще майбутнє. Від імені районної ради та громади району до присутніх звернувся заступник голови районної ради Василь Липка. Він подякував ліквідаторам за подвиг, який вони звершили 27 років тому під час страшної аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС та побажав, щоб їхня життєва дорога була сповнене лише приємними моментами.

На завершення мітингу вірш-посвяту чорнобильцям «Живі свічки Чорнобиля» зачитав Ігор Залевський.

 

Світлана БОДНАР

 

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *