МЕШКАНЦІ ШИЛІВ У ЗАГОНІ БУККРОСЕРІВ

Любов до книги і читання привела мешканців села Шили Збаразького району в загін буккросерів, штаб-квартира яких знаходиться в бібліотеці-філії.

У 2001 р. Рон Горнбекер (США) створив проект “Буккросинг”, популярність якого швидко перемістилася за океан і охопила 130 країн, в т.ч. і Україну. Ідея бруккросингу проста: прочитав книгу – передай іншому. Фактично цей проект не що інше, як книжковий клуб, який стирає кордони простору і часу. Лозунг бруккросерів – «Зробімо світ бібліотекою».

У кожної людини вдома серед книг є такі, що перестали бути цікавими і потрібними, але можуть бути цікавими комусь іншому. Звідси виникла думка, а чи не варто започаткувати в Збаразькому районі нову суспільну ініціативу, яка уже давно існує в Європі.

Село Шили стало першим «законодавцем моди» у районі. Бібліотекар Оксана Хомик започаткувала традицію «буккроссингу», а іншими словами – обмін книгами. Будь-хто із жителів чи гостей села, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її на спеціально створеній поличці у бібліотеці-філії, для того, аби хтось із відвідувачів бібліотеки зміг її прочитати та, у свою чергу, повторити процес. За три місяці роботи проекту «Безпечна полиця» поповнилась 17 книгами українських та зарубіжних авторів, є класика, фантастика, сучасні автори.

В бібліотеці у книги значно більше шансів потрапити до рук відповідального читача, а не бути викинутою на смітник. У мандрівних книжок є свій логотип, а часто – ще й історія подорожей. Наприклад, книги В.Шкляра «Чорний ворон» і О.Печорної «Грішниця» мандруючи Збаразьким та Підволочиським районами повернулись до бібліотеки.

Отож, звертайтеся в бібліотеку, читайте книги і приєднуйтесь до всесвітнього руху Bookcrossing! Цей проект абсолютно некомерційний, добровільний, всі книжки розповсюджуються безкоштовно. Приходьте, знаходьте та міняйте книжки, залишені іншими, лишайте свої друковані цікавинки в нашому затишному місці. Приєднуйтесь до всесвітнього руху обміну книжками! Приємного вам читання! Єдина умова для обміну – принести натомість свою книгу, бажано – також цікаву. Вона одразу потрапить до фонду «вільних книг».

 

В. Радовська,

провідний методист

методично-бібліографічного

відділу Збаразької ЦБС

 

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *