// Новини, Районна рада, РДА інформує // НА СВЯТІ СЕЛА БАЗАРИНЦІ ПЕРЕПЛЕЛИСЬ ІСТОРІЯ, СУЧАСНІСТЬ ТА МАЙБУТНЄ

НА СВЯТІ СЕЛА БАЗАРИНЦІ ПЕРЕПЛЕЛИСЬ ІСТОРІЯ, СУЧАСНІСТЬ ТА МАЙБУТНЄ

Минулої неділі, 4 серпня, у Базаринцях відбулося свято села.

Центральною подією урочистостей стало відкриття дитячого майданчика у центрі села. Вітаючи громаду Базаринець, присутня на святі керівник апарату райдержадміністрації Неоніла Муяссарова наголосила на заходах, які реалізовують органи місцевої виконавчої влади в рамках соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти − майбутнє України» з метою створення сприятливих умов для фізичного розвитку і творчих здібностей підростаючого покоління.

Настоятель Святомихайлівської церкви о.Роман Сливка з батьком о.Романом відслужили Молебень біля символічної могили борцям за волю України.

Отець Роман Сливка підкреслив, що і День села, і відкриття дитячого майданчика − значна подія у житті сільської громади. Він подякував усім жертводавцям, людям, які працювали на благо села, для радості дітей та їх батьків.

Отець Роман відзначив символічну закономірність − місце, де будуть гратися діти − майбутнє України − знаходиться біля пам’ятника борцям, які у минулому віддали життя за це майбутнє. Священик побажав, щоб дитячий щебіт лунав тут усе частіше, щоб зростало населення Базаринець, і щедро окропив майданчик, дітвору, батьків свяченою водою.

Сільський голова Ігор Воркун, який перерізав символічну стрічку при вході на майданчик, схвильовано назвав цей день святом своєї душі, щиро подякував усім, хто доклався до облаштування дитячого майданчика. Задум обладнати у Базаринцях місце для розваги та відпочинку дітей виник два роки тому і ось нарешті він реалізований.

Радості малечі не було меж. Під пильним наглядом батьків, дідусів та бабусь діти спускались з гірок, кружляли на каруселях, злітали на гойдалках аж до неба.

А свято села тим часом набирало обертів. На імпровізованій сцені просто неба, прикрашеній килимами, аркою, дарами садів та городів, ведучі повертали нас у сиву давнину, розповідаючи про історію села, перша письмова згадка, про яке під назвою Базар зустрічається у 1594 році в «Щоденнику» Е.Лясоти. У 1649 році згадується уже як село Базаринці. Села, як і люди, мають свої біографії. У кожного вона своя. Базаринці, пройшовши через усі випробування, зберегли свою неповторність та увійшли в сучасність. Люди тут скромні і працьовиті, а ще дружні та енергійні. Варто зазначити, з яким ентузіазмом вони організували свято села.

Своє захоплення з цього приводу висловив почесний гість свята – спортсмен, гирьовик, майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер України Петро Багрій. Він зауважив, що завдяки таким заходам мають нагоду поспілкуватися односельці, які через повсякденну зайнятість переважно тільки вітаються, а ще під час масових свят відкриваються таланти наших земляків. Петро Федорович завітав на День Села у Базаринцях із чотирма своїми вихованцями – Андрієм Колодійчуком, Василем Магурою, Назаром Піком та Максимом Піком. Старші хлопці − десятикласники Андрій і Василь та дев’ятикласник Назар − чемпіони, призери області серед юнаків і дорослих, а наймолодший − 10-річний Назар займається лише рік, проте вже досяг непоганих результатів. Хлопці продемонстрували вправи з 24,16 та 12-кілограмовими гирями − викликавши щире захоплення глядачів. Та й кожен виступ самодіяльних артистів − жіночого вокального ансамблю, юних солістів присутні на святі супроводжували шквалом оплесків. Позитивні емоції переповнювали людей, вони розважалися до глибокої ночі.

Організатори свята вдячні керівнику ТОВ «Благодар-Агро» Ярославу Базнику, настоятелям та парафіянам Святомихайлівської та Святоуспенської церков за допомогу у проведенні Дня села Базаринці.

Оксана МОРГУН

 

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Tags:

Залишити відгук

.
Народне Слово. © 2012