НА ЮВІЛЕЇ СЕЛА ОХРИМІВЦІ ЛУНАЛИ ОПЕРНІ АРІЇ

28 липня в Охримівцях відбулося свято з нагоди 550-ліття першої писемної згадки про село.

Урочистості розпочалися з Божественної літургії в церкві св.Миколая, яку відправив настоятель о.Михайло Паньків. Духовний наставник виголосив проповідь, у якій привітав парафіян з вагомим ювілеєм села, побажав процвітання та Господньої опіки.

Символічно, що святкування відбувалося у сільському клубі, колишньому Народному Домі, спорудженому у 20-х роках минулого століття за пожертви емігрантів − вихідців з Охримовець, яких доля закинула за океан, у США. У двоповерховому Народному Домі розташовувалась бібліотека, читальня «Просвіти», театральна зала, кооперативна крамниця і молочарня. Це була просвітня і культурна святиня села, і водночас кістка в горлі для польської влади, яка чинила перешкоди українській громаді Охримовець. Ведучі запросили учасників свята помандрувати загадковою дорогою у минуле села.

У концертній програмі пролунала низка старовинних патріотичних пісень у виконанні жіночого вокального ансамблю. Уродженка Охримовець, студентка Теребовлянського училища культури Наталя Орнавка співала про рідний край, маму, Україну. Сільські діти зворушливо декламували вірші.

На святі згадали усіх охримівчан, які боролися за волю України, їм присвятли пісню «Сивина».

Розділити радість з односельцями завітав уродженець села, поет-гуморист, дипломат конкурсу «Тернопілля сміється» (2000 р.), дипломант ІІІ Міжрегіонального фестивалю-конкурсу гумору і сатири «Грицева шкільна наука» (2012 р.), лауреат V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу гумору і сатири ім.Павла Глазового (2012 р.) Орест Чоловічок. У 2013 році Орест представляв Тернопільщину на Всеукраїнському святі сатири та гумору «І я знов живий, світ оглядаю», яке проходило на батьківщині Степана Руданського − у м. Калинівка на Вінниччині. Автор прочитав для земляків віршовані гуморески зі своєї збірки «Охримові шпички».

Бог щедро обдарував талантом не лише Ореста, а й його сина. Володимир Чоловічок-Машлюк − соліст Дніпропетровського театру опери і балету – виконав арії з опер італійською мовою і просто зачарував глядачів, багатьом з яких ще не доводилось чути оперний спів «вживу».

Ще одна уродженка села Надія Скавінська прочитала власні вірші про село, а також гумореску на актуальну тему жіночого заробітчанства.

Тепло приймали на святі і інших гостей − солістку Таню Чубко, дитячий танцювальний ансамбль «Ассоль» з Максимівки, солістку Збаразького РБК Марію Бороздіну.

Не обійшлося, звісно, без частування. Охримівські господині щедро пригощали гостей канапками, пампушками, шашликами, юшкою та смаженою рибою.

У програмі свята були також конкурси для дорослих та малечі, спортивні змагання з піднімання гир, перетягування линви, волейболу.

Охримівці − невелике село з населенням усього 200 чоловік, але сюди завітали гості із сусідніх Черниховець, Максимівки, Стриївки, тож свято видалося багатолюдним.

Сільський голова Охримовець Ганна Добровольська подякувала усім, хто допоміг у підготовці святкування Дня села, зокрема фермерам, які орендують землі на території сільської ради − Степану Древніцькому (ФГ «»Земля»), Ярославу Древніцькому (ФГ «Нива»), Богдану Грегоращуку (ФГ «Колосок»),сім’ям Букатович, Дзісяк, Голговських, Марії Кучерук, підприємцям Ярославі Шуляк, Роману Плєшкову, Емілії Бойко, Петру Лагішу.

 

Оксана МОРГУН

 

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *