// Новини, Цікаве про Збаражчину // Молоді діаспоряни з 30-ти країн зібралася у Чорному Лісі

Молоді діаспоряни з 30-ти країн зібралася у Чорному Лісі

Вже кілька днів триває табір у програмі Форуму молоді української діаспори «Тернопіль-2013». Гості з майже 30 країн світу, за підтримки активістів з місцевих громадських організацій, в лісі під селом Чорний Ліс на Тернопіллі освоюють традиційні українські ремесла і традиції, пише За Збручем.

 

молода українська діаспора зібралася в Чорному лісі на Тернопільщині 20.08.2013 року«Хоча в моїй сім’ї були етнічні українці, зовсім не знаю традицій, – розповідає Анастасія Стоюлова з Болгарії. – Моя бабуся вийшла заміж в Болгарії. Вона померла. Я її, на жаль, навіть не знала. Ніколи вдома не розмовляла українською. Але зараз у Софійському університеті вивчаю українську філологію. Мені спочатку просто було цікаво. Тепер хочу більше глибше вивчати український етнос. Уряд України дає спеціальні стипендії нашим студентам. Тому я думаю написати вже в Україні магістерську роботу пов’язану з фольклором. У Болгарії є свято Кукер, а тут – Маланка. Вони дуже схожі. Це давньословя’нське свято».

 

молода українська діаспора зібралася в Чорному лісі на Тернопільщині 20.08.2013 рокуМолода українська діаспора активно цікавляться політичною ситуацією в Україні. Під час зустрічі з народним депутатом України Михайлом Апостол житель столиці Киргизії Бішкека Ілля Лукаш висловив дуже цікаву пропозицію. «Чому Україна обмежує свою діаспору в політичному житті, – сказав киргизький українець. – За Конституцією не можна мати подвійне громадянство. Чому? Внесіть відповідні зміни. Хоча б у частині можливості участі у виборчому процесі».

 

У Бішкеку діаспора збирається кілька разів на рік. Роблять спільний обід. Ілля Лукаш зі свого боку, організовує етнічну молодь для комунікацій з ровесниками з України. Як наслідок, цього року шестеро українців Киргизії надійшло вчитися в наші ВНЗ.

 

Російські молоді українці хочуть змінити думку наших політиків про свою теперішню батьківщину. «Мені не подобається позиція деяких депутатів Верховної Ради, які демонізують Росію, – сказав Сергій Карась. – Це не настільки погана країна, як її деякі показують. З багатьох виступів, зрозуміло – Росія винуватець всіх бід України. Звідки ж тоді ще більше бід у нас?».

 

Але розмови про політику зайняли лише невелику частину програми табору Форуму молоді української діаспори. Іноземна молодь вчилася малювати писанки. Анастасія Стоюлова покращувала свої навички в приготуванні борщу. «Раніше навіть не знала, що борщ українська страва. Думала, що з Росії. Тепер навчилася і дуже часто готую його в Болгарії. Але такий як тут – не виходить. Український борщ – найсмачніший у світі! ».

 

 

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Tags: , ,

Залишити відгук

.
Народне Слово. © 2012