ТАРАСІВЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ ЮВІЛЕЙ СЕЛА ПІД МЕЛОДІЮ ВЛАСНОГО ГІМНУ

 25 серпня мешканці села Тарасівка відзначили 550-річчявід першої писемної згадки про село.

Тарасівка – одне з мальовничих сіл Збаражчини, яке красується своєю Волозькою горою, річкою Гнізною. Село вбралося в зелені шати дерев і тягнеться двома рядами з півдня на північ.

Щодо походження назви села існує переказ, що в сиву давнину у цій місцевості поселився козак Тарас, який збудував тут водяний млин, перегородивши Гнізну дамбою, що утворила живописний став. Хутір поселенця з плином часу переріс у село, яке згодом почали називати Тарасівкою на честь його засновника.

Першою писемною згадкою про населений пункт під назвою Тарасівці є Акт поділу маєтків між братами Василем,Семеном і Солтаном Васильовичами Збаразькими, виданий в Луцьку 9 липня 1463 р.

Історія Тарасівки нерозривно пов’язана із оберегом нашого села – Хрестом, який стоїть в центрі сел. А в давнинуна початку села стояв оберіг – Камінний хрест, який був споруджений на знак пам’яті про тих, хто помер під час епідемії черевного тифу.  Згодом прийшла радянська влада і зруйнувала всі пам’ятки духовної і культурної спадщини, в тому числі і Хрест. Але вже у 1995 році люди поставили у цьому ж місці інший Хрест і надалі звертаються до Бога про допомогу, щоб Господь оберігав наше село.

 З самого ранку Тарасівка метушилася – жителі села, готуючись до святкування ювілею населеного пункту, бігали, як мурахи. Дівчата із хлопцями прикрашали вулиці стрічками та кульками, допомагали прибрати сцену, розтавляти палатки. А дорослі пекли, смажили, варили розмаїті смаколики та лігуміни, і все це для того, щоб показати, як гостинно вміє Тарасівка зустрічати гостей.

У другій половині дня на майдані біля Хреста отець Олег Басок відслужив молебень, після якого о.Олег привітав усіх із святом села та побажав многая і благая літа.

А далі під звуки козацького маршу на чолі із бравими козаками верхи на конях із синьо-жовтими та козацькими

прапорами громада, учасники концертної програми, хористи церковного хору вирушили до сільського клубу біля якого було облаштовано сцену.

Ведучими святкового дійства були Галина Папура та Тетяна Кримова.

Гімн села Тарасівки на слова та музику уже покійного Сергія Володимировича Воркуна «А хто Тарасівки не знає, то хай до неї завітає» виконували усі тарасівчани разом із колективом дівчат. Під звуки пісні-гімну, мабуть, не одній людині згадалось босоноге дитинство, батьківська хата, батьки та кохана людина і були ці спогади зі сльозами на очах.

Далі до слова запросили сільського голову, який коротко розповів історію села Тарасівка та подякував всім тим людям, які приєдналися до організації святкування ювілею населеного пункту.

Учасники художньої самодіяльності вручили коровайо.Олегу Баску.

В дарунок для тарасівчан прозвучало музичне вітання у виконанні нашої чарівної, голосистої Тетяни Кримової – «Моя родина» та «Мій край». Незабули ведучі згадати і про тих людей, які загинули під час війни і які відійшли у вічність. А надалі лунали вітання сім’ям, до яких завітав лелека, які супроводжувалися музичними сувенірами у виконанні Іванни Демчук.

Іринка та Іванна Лисогір привітали музичним вітанням «Червона калина» багатодітних матерів.

Чудове тріо дівчат – Анастасія Гуменюк, Анастасія Шабат та Юлія Зень виконували свою композицію «Василечки».

Музичні дарунки прозвучали з уст прекрасного тенора, соловейка нашої естради Любомира Гуменюка. У його виконанні прозвучали пісні «А вже осінь прийшла у мій сад», «Васелина» та «А на Україні». А наші дівчатка Тетяна Погребецька,Евеліна Палей,Іванна Шмигельська та Оля Гевко дарували для ювілярів пісню «Веснянка».

Різнобарв’ям пісень радували нас чарівні сестрички Наталя та Роксолана Павленчак.

Гумористи Богдан Ділай та Ілля Семенець смішили тарасівчан. Гості із села Розношенці подарували музичний віночок від гурту «Веселка», яким керує Андрій Ничка.

Для наших вчителів, вихователів та працівників медицини лунали музичні вітання від Наталі Рабцевич та Олі Гевко. А від наших маленьких козачат Володимира Тхора, Миколи Зеня, Степана Гевка, Віталія та Миколи Воркуна, Дениса Шабата, Богдана Паславського, Володимира Калабуна, Андрія Ковальчука прозвучали пісні «За славу, за волю», «Ми нащадки козаків».

Шквал емоцій викликали Іван Хомик та Петро Гершун із піснею «Сало» – точнісінько як у Михайла Поплавського. Родзинкою свята стала композиція із рушниками. Не залишив нікого байдужим голос керівника нашого будинку культури Ярослава Гуменюка. Побував на святі і тарасівський «Лісапедний батальйон», який очолили Галина Папура та її «кум» Василь Ковальчук.

Марійка Гудименко, Оксана Вербіцька,Оля Хомик, Надія Тхір вітали виконавчий комітет піснею «Веселкова».

Директора ТОВ «Благодар-Агро» Ярослава Базника, якому ми щиро вдячні за допомогу в організації та проведенні свята, вітали наші маленькі таланти Соломія Лаврик , Вероніка Юріїв, Оксана та Гануся Калабун.

Також хочемо подякувати голові сільської ради Ігорю Володимировичу Воркуну та працівникам сільської ради і таким людям, як Віра Лаврик. Низький уклін усім односельчанам, які доклали максимум зусиль, до проведення 550-годня народження села.

Підготували і провели свято зав.клубом Ярослав Гуменюк та зав.бібліотекою Галина Папура.

 

Марія Воркун

 

 

 

 

 

 

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *