У КОТЮЖИНАХ ВП’ЯТЕ ВІДБУЛОСЯ СВЯТО ГАРБУЗОВОЇ КАШІ

«Пан Гарбуз в недільну днину просить всіх вас на гостину! Чекає він в обідній порі всіх на шкільному дворі. То ж не гайтесь, йдіть до нас – веселитися ж бо час!», – такими словами запрошували жителів та гостей с.Котюжини на шкільне свято Гарбузової каші, яке цьогоріч відбулося вп’яте. Автор ідеї щорічного дійства і головний його організатор – директор школи Лідія Воробець.

Роль ведучих взяли на себе вчителі місцевої школи Тетяна Швед та Олеся Луцишина.

Свої мистецькі таланти демонструвало сучасне талановите покоління котюжан. Окрасою програми були виступи усіх груп народного аматорського ансамблю танцю «Пролісок»(керівник Євдокія Загазей) та найбільше вразила присутніх прекрасними костюмами і танцем «Український веселковий» старша група, яка і розпочала свято. Чудові хореографічні композиції «Рідна земля» та «Сонце нам сяє» у виконанні старшої та середньої груп «Проліска» викликали шквал бурхливих аплодисментів. Не відставала і молодша група, яка подарували глядачам «Танець овочів» і танок «Козацькі пригоди». А нагородою для юних танцівників були бурхливі оплески та овації.

Порадувала глядачів сценка у виконанні учнів 7 і 9 класів «Пан гарбуз», яку підготувала організатор, сценарист свята Ілона Савчук. А роль пана Гарбуза майстерно виконав дев’ятикласник Саша Козира.

Музичний керівник Мирослава Медвідь спільно з учнями підготувала різноманітні пісенні номери. У виконанні школярів 2-5 класів пролунала пісня «Дощик», «Рок-н-рол» (співали Чемерис Коля та Хом’як Володя). Дівчата старшокласниці подарували глядачам пісні «Кучерики», «Чарівниця» і «Родина».

Своєю творчістю порадував односельчан і місцевий поет Сергій Пахлан, який написав вірші, приурочені святу Гарбузової каші.

Хвилини хорошого настрою та багато позитивних емоцій отримали глядачі від виступу вокального ансамблю «Любисток»(керівник Тетяна Хільчук), учасниками якого є місцеві жінки. Їм треба надати належне і щиро подякувати за їх труд, бо ж у кожної з них є і сім’я, і господарство, як вони потім скажуть піснею «а в селі, корови там пасуться, а в селі, там курочки несуться…» все треба доглянути, а вечорами бігти на репетицію, бути там допізна, готуватися, щоб отак від щирого серця веселити глядачів.

Продовженням святкової програми стала яскрава презентація кожної вулиці села. Першими продемонстрували свої таланти жителі вулиць Лісовики та Лаврини – Оксана Мандрика і Коля Чемерис піснею «Із сиром пироги», а семикласник Назар Панчук заграв на баяні пісню «Циганочка», порадувавши усіх глядачів та особливо свою маму.

Вулицю Кінечну з особливим старанням представляли трирічні малюки із пісенно-танцювальною композицією «Зарядка», авторську пісню заспівала Маргарита Мусій.

Честь вулиць Набережна та Бреги захищав дует «Баби-грім», у складі Олесі Луцишиної та Софійки Хом’як з гумористичним номером «Звьозди Набережної».

А гурт у складі сім’ї Гороховських та сусідів з вулиць Історичної та Сільської виконали пісню «А я собі звуся Маруся» та «Коломийки».

Глядачі протягом усього дійства веселилися, беручи участь у конкурсах, у яких їм доводилось і гарбузи перекочувати, і загадки відгадувати, і вправи спортивні виконувати і навіть кухарські здібності проявляти. Цього дня навіть 80-річний котюжанин Максим Нечипорук був учасником конкурсу «Господиня» та ліпив вареники.

Традиційно, уже вп’яте, глядачів частували гарбузовою кашею і пампушками, запіканками та різними солодощами. Тому до свята долучилися вправні господині села з кожної вулиці: Лавріни, Лісовики – Оксана Мандрика; Кінечна – Галина Чорна; Бреги, Набережна – Надія Гусарчук; Сільська, Історична – Леся Тарасюк. Тож вони й частували гостей своїми чудовими смаколиками.

А яке ж свято і без солодкої ярмарки? Свій крам на продаж виставили учні разом зі своїми матусями.

Від імені організаторів свята щиро дякую усім, хто був у цей день в стінах школи, де уже вп’яте проводиться свято Гарбузової каші. Дякую усім глядачам за щирі оплески і овації – найбільшу дяку талановитим сільським артистам. Щире спасибі усім учасникам концертної програми, студенту Кременецького коледжу Юрію Хільчуку за озвучення свята, і усім тим, хто приймав участь у конкурсах. Особлива подяка кухарям, які приготували смачну гарбузову кашу. Спасибі також і Марійці Швед за чудове оформлення сцени, і тим, хто доклався до накриття святкових столів та організації солодкої ярмарки.

 

 

Галина Брега, вчитель-пенсіонер

 

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *