// Новини, Освіта Збаражчини // ГНІЗДИЧНЕНСЬКИХ ШКОЛЯРІВ ЗАЧАРУВАЛИ ДИВА КРИШТАЛЕВОЇ ПЕЧЕРИ

ГНІЗДИЧНЕНСЬКИХ ШКОЛЯРІВ ЗАЧАРУВАЛИ ДИВА КРИШТАЛЕВОЇ ПЕЧЕРИ

На початку листопада вихованці гуртка «Спелеоорієнтування» Збаразького БДЮТ, який функціонує на базі Гніздичненської школи, побували на екскурсії у Кришталевій печері, що знаходиться у с.Кривче Борщівського району.

Кришталева печера була вимита підземними водами близько 20 мільйонів років тому. Довжина її близько 22 км. Туристи можуть проходити лише 2,8 км, але навіть подолавши таку відстань, можна помилуватися гарними залами, галереями, коридорами цієї печері. На стінах виблискують кришталики темнокоричневого, пластинчастого гіпсу. У глибину печера сягає близько 100 метрів, та навіть на такій глибині легко дихати. У печері вода вимивала розчинні гіпси і водночас шліфувала тверді. Проходячи коридорами, можна побачити русло, по якому протікали колись води Сарматського моря, але згодом вода відступила, лишаючи зали, галереї, тріщини. Йдучи далі коридорами, можна натрапити на незвичайне диво − стіни ніби вкриті інеєм. Це один із видів гіпсу. У печері є зал Буйвола, зал Кришталевих сліз, зоологічний зал, де можна побачити чудернацькі скульптури, створені самою природою.

Недарма Кришталева печера вважається перлиною Поділля. Підземний світ дуже вразив нас, ми були зачаровані небаченою досі красою.

Юлія ДЗЮБИК,

учениця 8-А класу

Гніздичненської ЗОШ

 

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Tags: , ,

Залишити відгук

.
Народне Слово. © 2012