// Новини, РДА інформує // НАТАЛІЯ ЗАВАДЕНКО ВІДЗНАЧИЛА ДОБРУ РОБОТУ РАЙОННОЇ СЮТ

НАТАЛІЯ ЗАВАДЕНКО ВІДЗНАЧИЛА ДОБРУ РОБОТУ РАЙОННОЇ СЮТ

Заступник голови Збаразької РДА Наталія Заваденко разом з робочою групою відвідала минулого четверга станцію юних техніків, яка розташована поблизу ЗОШ №3.

Під час візиту представники РДА ознайомилися з умовами занять у гуртках, переглянули репрезентаційний відеоролик та фото стенди про РайСЮТ та діяльність гуртків. Директор станції юних техніків Петро Напованець продемонстрував гостям цікаві та корисні винаходи дітей, розроблені під керівництвом дорослих наставників, творчі доробки мистецьки обдарованих школярів, найкращі вироби, рацпропозиції, що побували на обласних, республіканських виставках, які експонуються на постійно діючих виставках у СЮТ і поділені за секціями енергозбереження, промисловість, сільськогосподарська техніка, художньо-технічного профілю, «Україна − моя Вітчизна». Серед них − прилад для використання енергії вітру, сонячний двигун, макет вітрової електростанції, модель електростанції з використанням сили Кореоліса, механізм для відкачування і нагріву води з використанням лише енергії сонця (здобув перше місце в Україні), прилад для демонстрації ланцюгової реакції, макет вітряного млина, комбінований котел, прилад для відкачування води при допомозі енергії вітру, пристрій для управління вентиляторами ПК (забирає шуми завдяки зменшенню оборотів вентиляторів при зменшенні навантаження). У промисловій секції виставлені регулятор освітленості, автоматичний освітлювач, універсальний вологомір, стабілізаційний блок живлення з фіксованими виходами, радіоключ з пам’яттю, універсальний КХ − прилад для радіостанцій, пристрій для нагріву води в опалювальних однофункціональних котлах, модель конвекційного колеса, електронний очищувач повітря, пристрій для діагностики і відновлення кінескопів чорно-білих телевізорів.

У секції сільського господарства є плуг для оранки в садах з відкидними важелем, макет ручної картоплесаджалки, макет картоплекопалки з еліпсоподібним перекидачем.

У секції історичній і виробів художньо-технічного напрямку є модель катапульти, макет парусника 18 ст., іграшка-геліокоптер, плакетки «Збараж» і на релігійну тематику, макет-сувенір «Святий Іван Хреститель», модель жорен, модель повітряного змія, казковий замок і т.д.

Про усі досягнення та перемоги вихованців і педпрацівників СЮТ свідчать виготовлені стенди «Успіхи райСЮТ на всеукраїнському і обласному рівні». Лише 2012-2013 рр. станція юних техніків отримала свідоцтва Українського державного центру позашкільної освіти за ряд призових місць у всеукраїнських змаганнях, грамоти даного центру двом керівникам гуртків М.Горобцю і О.Завадському за високий професіоналізм і багаторічну працю.

Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України, Український державний центр позашкільної освіти надіслав цього року на адресу РайСЮТ і директора РайСЮТ Подяку за високі здобутки у благородній справі виховання учнів.

Гуртками СЮТ, які діють у десятку сіл району та Збаражі, охоплено 550 дітей, з них 120 − у райцентрі.

У 2013 році заклад розширив палітру різноманітних занять, де діти мають змогу у повній мірі розвинути свої здібності до тієї чи іншої справи, віддати час улюбленому захопленню.

Зокрема, у Збаражі відкрито гуртки пішохідного туризму, спортивного орієнтування, ремонту побутової техніки, автомодельний; у Вишнівці почали діяти гуртки юний столяр, художньої вишивки, фотогурток; у Старому Вишнівці − виготовлення сувенірів, бісероплетіння, у Старому Збаражі − дитячої анімації, у с.Кобилля − початкового технічного моделювання, у с. В.Вікнини − крою і шиття; у с.Стриївка − юний столяр, збільшено кількість годин на гуртки «Конструювання повітряних зміїв» у с.Гніздичне.

Педколектив РайСЮТ нараховує 19 працівників.

Цьогоріч також чимало зроблено у плані покращення побутових умов та матеріально-технічного оснащення закладу. Проведено телефонну лінію і встановлено стаціонарний телефон, Інтернет, оштукатурено зовні частину неоштукатуреного приміщення, зроблено загальний набризг, встановлено ринви, водостік, проведено заміну всіх вікон на пластикові, змонтовано обмотку навколо приміщення, змуровані опорні мури. Проведено повний ремонт туалетної та однієї з навчальних кімнат, проведено капітальний ремонт сходової площадки. Придбано нові меблі, інвентар для новоутворених гуртків, спонсорським коштом − нові ноутбук, плазмовий телевізор, комп’ютер. На завершенні роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт даху.

Тож делегація відзначила успішну діяльність СЮТу та подякувала її директору Петру Напованцю за активність у виконанні соціальних ініціатив Президента України.

Ірина СИСКО

 

 

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Tags: ,

Залишити відгук

.
Народне Слово. © 2012