У харків’ян відібрали недобудований дім культури у Збаражі

Суд визнав недійсним продаж відділом культури і туризму Збаразької райдержадміністрації недобудованого будинку культури на 500 місць у Збаражі (Тернопільська обл.) приватному підприємству «РКС». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 12 листопада.

Суд зобов’язав ПП «РКС» повернути будинок разом з підведеними до нього зовнішніми мережами та комплектацією, що розташований на вул. Д. Вишневецького, 2, райдержадміністрації.

На початку січня 2006 року РДА продала будинок культури ПП «РКС» за 279,5 тис грн. Фірма виплатила лише 125 тис грн., у зв’язку з чим прокуратура, що представляла інтереси райради і РДА, звернулася до суду з вимогою розірвати договір купівлі-продажу майна.

Суд у задоволенні цього позову відмовив. Натомість він виявив, що при продажі будинку культури було порушене законодавство про приватизацію. А саме – нерухомість була продана не за визначеним на той час законодавством способом, зокрема, не на аукціоні.

Крім того, недотримані обов’язкові умови приватизації – договір взагалі не містить положень ані про строк завершення будівництва, ні про заборону відчуження об’єкту, ані про вимоги забезпечення екологічної безпеки під час добудови та подальшого введення в експлуатацію.

Фірма переконувала, що купила недобудоване майно під розбирання, відтак обов’язкові умови приватизації на укладений договір не поширюються. Але суд встановив, що райрада давала дозвіл на продаж будівлі для реконструкції під житлове будівництво.

Таким чином, фірма має повернути РДА недобудоване приміщення, а РДА, у свою чергу, має віддати фірмі сплачені нею за об’єкт 153 тис грн.

З жовтня цього року харківське ПП «РКС», засноване фірмою «Сігур», перебуває у стані ліквідації. Його статутний фонд становить 200 грн.

НАШІ ГРОШІ

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

4 thoughts on “У харків’ян відібрали недобудований дім культури у Збаражі

 1. Олег
  25.12.2013 at 15:27

  Скажіть, намилість, ХТО РОЗІБРАВ цей будинок культури. залишивши нам купу сміття, кому йшли гроші за продані будматеріали.

 2. Редактор
  25.12.2013 at 16:19

  питанння риторичне ….

 3. Олег
  27.12.2013 at 15:46

  Ні, не риторичне а дуже цікаве, адже дана будівля однп з небагатьох що були у власності ВАТ “Цукровий завод” де акціонерами були колишні працівники, і якщо будівля продана то яким чином, якщо розпродано будматкеріали то хто з високих посадовців отримав гроші, хто прибере гори сміття ( Ви сфотографуйте), тут відповідь має не тіль СБУ а й 6 відділ дати і то на високому рівні, Ваша газета, звичайно, дуже цікава, тільки все про культурні заходи а коли потрібно розворушити неоднозначну ситуацію, газети немає

 4. Редактор
  30.12.2013 at 09:19

  Щоб проводити журналістські розслідування потрібно мати у штаті кваліфікованого юриста, а оскільки такої людини у нас немає, то і в суди ходити буде ні з ким і ні з чим. Я згідна, що тема потребує резонансу, але не на містечковому рівні. А серце справді болить, коли дивишся на ті руїни, що лишилися, бо міг бути чудовий БК. До речі, Збаражчина єдиний райцентр, що немає будинку культури. Це питання постійно піднімається на місцевому рівні, про нього знають і області, думаю, в Києві, але…немає коштів – вам відповідатимуть всюди. Дякую за конструктивну критику.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>