// Новини, Освіта Збаражчини // СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ

СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ

 Логічним продовженням співпраці Національного заповідника «Замки Тернопілля» та Збаразької ЗОШ І-ІІІст. №2 став виховний захід «Облога Збаража в 1649 році».

З метою національно-патріотичного виховання молоді та відзначення Дня Збройних сил України в гості до восьмикласників завітали наукові працівники Націонольного заповідника Наталя Ганусевич, Руслан Підставка, Ігор Кобаса.

В ході зустрічі учні мали можливість почути різні версії подій 1649 року, які відбувалися під Збаражем, як з погляду козацьких літописців – Самійла Величка, Григорія Граб’янки, «Літопису Самовидця», так і польських істориків Людвіга Кубалі та Людвіга Фрася. Учні переглянули фрагмент фільму Єжи Гофмана «Вогнем і мечем» за однойменною трилогією Г.Сінкевича, і почули від науковців, що у картині про події під Збаражем на 60 відсотків домисли, а це означає, що до багатьох питань національно-визвольної війни потрібно підходити критично і шукати правду в історичних джерелах.

Цікаву портретну галерею учасників облоги Збаража з боку козаків, поляків, татар представила Наталя Ганусевич, яка була ініціатором та співорганізатором заходу.

Перед учнями ніби ожили постаті Б.Хмельницького, І.Богуна, К.Бурляя, а почувши розповідь про славного полковника Морозенка, який загинув під мурами замку, заговорили віршами.

Завдяки презентаціям та цікавим виступам гостей, восьмикласники поглибили свої знання про історію рідного краю та відкрили нові, славні сторінки козацької доби.

Усі учасники зустрічі сподіваються на подальшу співпрацю та пошук нових форм навчальної та виховної роботи школи та Національного заповідника “Замки Тернопілля”.

 

Марія Багрій, вчитель історії

 

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Tags: ,

2 коментарі to " СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ "

  1. Пожогіна коментує:

    Молодці!

  2. Редактор коментує:

    аякже

Залишити відгук

.
Народне Слово. © 2012