// Новини, Цікаве про Збаражчину // “ЗАМКИ ТЕРНОПІЛЛЯ” ОТРИМАЛИ ПРЕСТИЖНУ МІЖНАРОДНУ НАГОРОДУ – «КРИШТАЛЕВУ ЦЕГЛИНУ»

“ЗАМКИ ТЕРНОПІЛЛЯ” ОТРИМАЛИ ПРЕСТИЖНУ МІЖНАРОДНУ НАГОРОДУ – «КРИШТАЛЕВУ ЦЕГЛИНУ»

 Знакова подія в житті Національного заповідника “Замки Тернопілля”, який відзначатиме в лютому наступного року свій 20-річний ювілей, сталася цими днями у місті Люблін Республіки Польща.

Один з інвестиційно-реставраційних проектів, який носив назву “Реставрація інтер’єрів частини існуючих приміщень Замкового палацу в м. Збаражі Тернопільської області” отримав престижну міжнародну нагороду в рамках конкурсу “ДІМ – 2013″ за найкращу інвестицію по обидві сторони кордону Євросоюзу. Він був розроблений та втілений в життя Архітектурною майстернею Юрія Вербовецького та Національним заповідником “Замки Тернопілля”. Делегація заповідника в складі ученого секретаря Надії Макарчук та автора цих рядків була запрошена організаторами конкурсу для вручення високої нагороди, що символічно іменується “Кришталева цегла”.

Організаторами конкурсу, що проводиться з 2000 року, є Польське мешканьове товариство Любліна, Маршалковський уряд Люблінського воєводства та Люблінська окружна палата інженерів будівництва. Партнерами цього заходу є величезна кількість урядових, воєводських, громадських організацій і установ Республіки Польща, України та Білорусі. Зокрема, з української сторони співорганізаторами конкурсу виступили Генеральне консульство України в м. Люблін, міські ради Луцька та Львова, НУ “Львівська Політехніка” та ін.

Передісторія участі заповідника в цьому конкурсі розпочалася з візиту в червні цього року делегації Тернопільської ОДА на чолі з заступником голови облдержадміністрації Василем Гецьком до міста Любліна, для у часті в Східному економічному форумі “Lub-invest”, на запрошення маршалка Люблінського воєводства пана Кшиштофа Гетьмана. Метою заходу була розробка та підтримка конкретних інвестиційних проектів з метою їх реалізації на території нашої області.

Генеральний директор заповідника Анатолій Маціпура, що входив до складу делегації, на зустрічі з бізнесовими та урядовими колами Люблінського воєводства провів ряд конструктивних перемовин з провідними інвесторами регіону, серед яких був і президент “Polskiego Towarystwa Meszkaniowego w Lubline” пан Казімеж Відисевіч. В результаті запрошення та візиту пана президента цього великого польського будівельного концерну до м. Збаража і його ознайомлення з діяльністю Національного заповідника “Замки Тернопілля” було досягнуто домовленості про участь Збаразького замку у конкурсі “ДІМ – 2013″, організатором якого якраз і є “PTM Lublin”. Пан Відисевіч був вражений тим обсягом та якістю робіт, що були проведені заповідником для відбудови та реставрації Збаразького замку. Особливе захоплення викликала в нього реставрація двох віталень першого поверху Замкового палацу, здійснена до 800-річного ювілею древнього Збаража. Саме ці об’єкти і були запропоновані та представлені для участі в конкурсі.

Згодом до Збаража прибула делегація Капітули (журі) конкурсу на чолі з її головою, архітектором Ельжбетою Монцік. За правилами конкурсу кожен об’єкт, представлений на конкурс, повинен бути оглянутий експертною комісією, чи хоча б трьома її членами. Гості Збаража мали змогу протягом двох днів не тільки проінспектувати представлені об’єкти, а й ознайомились зі специфікою діяльності нашої установи.

Із більш ніж 60-ти інвестиційних проектів, представлених на конкурсі, журі обрало трійку кращих в 11-ти номінаціях: житлові будинки, житлово-офісні будинки, об’єкти побутового обслуговування, об’єкти вищих навчальних закладів, готелі з конференц-залами, об’єкти культури та побутового обслуговування, промислові та інфраструктурні об’єкти, громадські простори, об’єкти громадських послуг, ремонти та модернізації, відбудова історичних об’єктів і храмів. Саме в останній категорії відтворені інтер’єри віталень Замкового палацу м. Збаража і отримали “Кришталеву цеглу” та диплом відповідного зразка.

Тривала, наполеглива і продуктивна праця колективу Національного заповідника “Замки Тернопілля” щодо відтворення, збереженню та охорони історико-культурної спадщини нашого регіону була достойно оцінена фаховою міжнародною спільнотою. Така відзнака не тільки вселяє гордість, а й вимагає ще більшої наполегливості в досягненні поставленої мети.

 

Руслан ПІДСТАВКА,

старший науковий співробітник

НЗ “Замки Тернопілля”

 

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Tags: , ,

Залишити відгук

.
Народне Слово. © 2012