У ЗБАРАЗЬКІЙ РАЙОННІЙ РАДІ ОБГОВОРИЛИ ПОЛІТИЧНУ СИТУАЦІЮ В КРАЇНІ

24 січня відбулося позачергове засідання сесії Збаразької районної ради. Для роботи зареєструвалося 43 депутати, які за відсутності голови райради та її заступника, обрали президію у складі депутатів Олексія Кондрацького, Юрія Дмитришина та Юрія Головатюка. Головувати доручили Олексію Кондрацькому. Перед початком обговорення порядку денного депутати-священики відправили поминальну молитву за загиблими  під час подій на Майдані. Після цього усі присутні у сесійній залі, яка була переповнена людьми, вшанували  пам”ять Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Юрія Вербицького  хвилиною мовчання.

Першим у порядку денному сесії стояло питання про політичну ситуацію , яка нині склалася в країні. Свої думки з цього приводу висловили депутати районної ради Володимир Богайчук, Роман Полікровський,  Валерій Суконнік, Олександр Стасишен, а також колишній голова Залужанської сільської ради Герасим Григорчук, депутат обласної ради, наш земляк Володимир Гульовський. Усі промовці наголошували на неприпустимості подальшого кровопролиття, висловлювали обурення діями правоохоронців, а особливо беркутівців щодо мітингувальників. – Ми хочемо жити у демократичній правовій державі і чекаємо справедливості, – зазначив Володимир Богайчук, – міліція має охороняти свій народ, якому вона присягала, а не воювати з ним. Також виступаючі були одностайні в тому, щоб скасувати “драконівські” закони, які були прийняті 16 січня у Верховній Раді, адже вони суттєво обмежують права громадян.

Про свій вихід із фракції Партії регіонів заявили депутати Валерій Суконнік, який, зокрема, зазначив, що не хоче бути у фракції партії, депутати якої не захотіли відкрито обговорити те, що нині діється в країні, а також двоє інших депутатів-медиків –  Олександр Стасишен і Ярослав Якимець. Крім цього, усі виступаючі звернулися з проханням до депутатів-регіоналів залишити лави провладної партії. Внісши до проету рішення про політичну ситуацію деякі поправки,  зокрема щодо негайного припинення протистояння з обох сторін, депутати проголосували за те, щоб засудити дії влади, підтримати вимоги, висунуті Майданом, заборонити відправляти бюджетників на антимайдан, звернутися із закликом до депутатів вийти із фракції Партії регіонів.

Після цього депутати одностайно проголосували за те, щоб взяти до відома заяву заступника голови районної ради Василя Липки про його звільнення  з посади.

Світлана БОДНАР

 

Поширити статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *