ЗБАРАЖАНИ ПОМ’ЯНУЛИ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ МАЙДАНУ

Панахида за загиблими на Київському Майдані та невеликий мітинг на підтримку людей, що в столиці України відстоюють честь і гідність народу, відбулись на майдані Івана Франка у Збаражі минулої неділі, 26 січня.

Спільну молитву кількох сотень мешканців міста та гостей з інших населених пунктів провадили священнослужителі УПЦ КП та УГКЦ отці Мирослав та Іван Ожибки, Ярослав Смалюх, Іван Лесик, Борис Леськів, Омелян Колодчак. Люди просили у Господа поселити світлі душі героїв туди, де спочивають душі праведників. Такими праведниками Української землі стали ті, хто свої імена вписали золотими буквами в новітню історію визвольної боротьби українців − вірменин за походженням один з охоронців Майдану 20-річний Сергій Нігоян, який 22 січня 2014 року загинув від поранення свинцевою картеччю, п’ятдесятирічний львів’янин, активіст євро майдану Юрій Вербицький, якого 21 січня викрали з Олександрівської лікарні в Києві, помер від катувань. Сумний список поповнив і громадянин Білорусі, 25-річний Михайло Жизневський, який входив до самооборони Майдану. Загинув 22 січня на Грушевського від наскрізного поранення в серце. Роман Сеник, уродженець Львівщини, якому було 45 років, помер у київській лікарні від важкого поранення в легені, отриманого на Грушевського 22 січня. Вони та багато інших віддали свої життя за волю України, сколихнувши серця людей усього світу, надихнувши кожного українця на відважні кроки на шляху творення нових самих себе.

Звертаючись до присутніх, отець декан Іван Лесик закликав земляків не бути байдужими до сьогоднішніх подій. Через добрі справи і молитву в єдності допомагати боротьбі з ворогом. Наша земля скроплена кров’ю багатьох поколінь, врешті має стати насправді незалежною. Майдан показав, що є в нас герої нації − такі, як істинний козак Михайло Гаврилюк. Він став уособленням України, з якої знущаються, але яку неможливо поставити на коліна, зламати її дух. Своїм прикладом він надихнув сотні тисяч людей на здобуття правдивої незалежності для своєї країни.

Звернувся до людей і депутат районної ради Василь Марцинишин, який від імені громади Збаражчини висловив глибоку повагу до тих, хто без страху відстоює честь, гідність українців, їхнє прагнення до єдиної соборної неподільної держави, до тих молодих людей з «Білого молота», «Тризуба», УНА-УНСО, інших патріотичних організацій, які проявили принциповість і рішучість у діях.

− … « Поховайте та вставайте, кайдани порвіте, та вражою злою кров’ю волю окропіте», − завершив Шевченковими словами свій виступ Василь Марцинишин.

Депутат районної ради Олексій Кондрацький закликав збаражан долучитися до всенародної боротьби за системні зміни у владі країни у ткий спосіб, щоб поїхати до Києва і під Верховною Радою підтримувати вимоги опозиції. Також депутат відзначив, що робота відносно усунення від влади Партії регіонів ведеться і на рівні району. Уже подав у відставку заступник голови районної ради Василь Липка. Депутати вимагатимуть цього і від голови районної ради Надії Розвадовської, яка на даний час на лікарняному, і від голови РДА Івана Демчишина, який у відпустці та його заступників. На разі є зміни у фракції районної ради Партії регіонів − з неї вийшли ще Валерій Суконнік, Олександр Стасишен та Ярослав Якимець. Раніше це зробили Володимир Кравець, Олександр Пачковський, Анатолій Яцина, Віталій Чернецький, Ірина Бочарова, Микола Мазуранчик.

Свою позицію відносно зміни влади в державі і районі висловила і Євгенія Дятлова, засудивши усіх, хто прислуговує їй у різних формах, і закликала припинити припадати перед владою у рабських поклонах.

Завершилось народне віче спільним виконанням Гімну України, слова якого як ніколи боляче відлунювали у серці: «Ще не вмерла України ні слава, ні воля, ще нам браття українці усміхнеться доля…». Співали люди перед портретами молодих загиблих героїв, наче обіцяючи − ваша жертва не буде марною, не може бути, народ уже більше не має права себе зневажати.

Ірина СИСКО

 

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *