ХУДОЖНИК-РЕСТАВРАТОР ЗІ ЗБАРАЖА ПОДАРУВАВ НОВЕ ЖИТТЯ СТАРОВИННІЙ ХОРУГВІ, ПЕРЕТВОРИВШИ ЇЇ НА УНІКАЛЬНУ ІКОНУ

  Двостороння ікона-хоругва поповнила колекцію “Сакральне мистецтво Збаражчини”, що експонується у НЗ «Замки Тернопілля» у січні цього року. З одного її боку зображена Володимирська Пресвята Богородиця, а з іншого – Хрещення Господнє (Богоявлення).

Поява унікального образу – справа рук талановитого художника-реставратора Володимира Магінського. Саме він подарував друге життя старовинній хоругві, яка датується ІІ пол. XVІІІ століття, реставрувавши її зображення. До, напевно, єдиної на Тернопільщині реставраційнійної майстерні культових речей, що працює на базі НЗ «Замки Тернопілля», вона потрапила з благословення владики Сергія (УПЦ МП) із Святомиколаївської церкви с. Бодаки, Збаразького району. Для надання хоругві експозиційного вигляду Володимир Магінський розробив спеціальний підрамник-раму. Така практика реставрації є новою, але досить успішною. Техніка та матеріал – полотно, олія; розміри ікони: 71,5 х 72 см.

Варто зазначити, що художник-реставратор першої категорії станкового олійного та станкового темперного малярства Володимир Магінський на ниві реставрації трудиться понад 40 років, а зних 20 – у Збаражі. Його талановиті руки повернули до життя десятки, здавалося, приречених на зникнення ікон, які зараз прикрашають експозиційні зали Збаразького замку. Низка робіт майстра була представлена на виставках у Львові, Луцьку.

Світлана БОДНАР

 

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>