Тернополянка Оля Биндас “зваляла” Славка Вакарчука

Барабанщиця жіночого рок-гурту Doubble Bubble, тернополянка Оля Биндас творить справжні вовняні дива. Виготовлення унікальних «пухнастих» речей – одне із захоплень дівчини. З її легкої руки різнобарвні волокна вовни перетворюються на чарівних тваринок, персонажів мультфільмів, копії знаменитостей та оригінальні прикраси. Неймовірні мініатюри Олі Биндас дарують позитивні емоції та огортають ніжністю.
Про себе Оля каже, що вона, наче велика дитина, а ще страшенно любить подорожувати автостопом, тварин, знаходити спільну мову з різними людьми і їй байдуже який у них статус, життєві погляди, вік і тому подібне. Недавно тернопільська рукодільниця переїхала жити у Харків, де розпочала реалізацію нових творчих проектів, про які, обіцяє, зможемо скоро дізнатися.
Валяння вовни для дівчини хобі, яке вона дуже любить, а крім того, не приховує, що це захоплення також дає їй змогу підзаробити. Оля розповідає, що вона фанатка своєї справи і переконана, що все в житті потрібно робити із задоволенням, а інакше чекає розчарування і ніякого поступу не буде.
У руках Олі Биндас барвиста вовна оживає і перетворюється на «шматочки» щастя. А захопилася вона цією справою випадково, років два тому. Все почалося з прикрої пригоди – дівчина загубила дуже красиву та улюблену брошку у формі метелика, зроблену саме з вовни.
-У Тернополі таку брошку придбати було неможливо, тому за нею я їздила аж до Львова. А потім випадково загубила на ринку у Тернополі. Я дуже засмутилась, довго блукала між торговими рядами з «фотороботом» метелика. Однак згубу так і не повернула. На поміч прийшов добрий друг, музикант Андрій Мазепа. Він подарував мені кілька клубків вовни і голку та навчив, як правильно виготовляти з цих матеріалів фігурки. Зараз я з усмішкою пригадую, як ми намагалися відтворити того метелика. Адже будь-яке заняття здається складним, якщо ти хочеш відразу підкорити найвищу вершину гори. Якщо ж поступово опановувати це мистецтво, то з часом руки звикають до техніки, а мозок починає працювати у вовняному руслі.
Дівчина зізнається, що спочатку у її доробку були катульки, коралі, квіточки та згодом вона почала валяти равликів, ведмедиів. Загалом на виготовлення одного «чудасика» затрачала від однієї години до двох. Згодом почала братися за валяння складніших речей, над якими працювала по кілька днів. – Думка робити саме мініатюри виникла сама собою, ділиться Оля, – вони ж милі, чи не так?
Натхнення мисткиня черпає від музики, зустрічей з цікавими людьми, а також переймає досвід майстрів, які мають таке ж захоплення, як і вона. Загалом Оля «зваляла» майже дві сотні вовняних виробів. Каже, що в колекції найбільше ведмедів, кролів і сов. Але є й особливі екземпляри такі як: міський голова Тернополя Сергій Надал, Майкл Джексон, Біллі Лан, Анджеліна Джолі, Карл Лагерфельд, Ростик Фук з гурту «Лос Колорадос» та його кохана Настя Майборода. Нещодавно дівчина зробила Земфіру і Славка Вакарчука – останній у двох різних екземплярах.
Виготовлення вовняних мініатюр для Олі спосіб самовираження власного Я, і, звісно, її тішить, те, що, як вона каже, її нестандартні милі «штуки» людям дуже подобаються. – Років десять назад люди більше фанатіли від звичайних глиняних статуеток чи м’яких іграшок, а ще щоб була “чим більша, тим краща”, – розмірковує Оля, – а тепер попит на щось кардинально інше, нове, незвичне і звісно, хендмейдівське.
Дуже часто її вовняні вироби замовляють на подарунки близьким людям. До слова, вовняні дива Олі Биндас прикрашають домівки не тільки тернополян, а й жителів різних куточків України, доволі багато їх у Росії, декілька у США.
Дівчина радо ділиться серкетами майстерності з охочими перейняти її досвід. Наразі майстер-класи проводить рідко, через брак вільного часу. Оля переконана, що основний секрет успіху у валянні вовни – багато казки в серці, тепіння і наполегливості.

Світлана БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *