• PM601image001

Набої у Збаразькому профтехучилищі чекали свого “зоряного” часу

Днями мас-медіа Тернопілля з посиланням на сектор зв’язків з громадськістю УМВСУ в Тернопільській області широко розтиражували інформацію про те, що Збаразьке профтехучилище у рамках загальнодержавного місячника добровільної здачі зброї до райвідділу міліції здало аж 14 тисяч набоїв, які рахувалися за навчальним закладом.
Ми поцікавилися у керівництва ПТУ-25, що ж це за боєприпаси і де взялися у навчальному закладі у такій великій кількості.
Директор профтехучилища Микола Ткачук пояснив, що до 90-х років у навчальних закладах подібного типу військова підготовка учнів була обов’язковою складовою освітнього процесу, а відтак була й зброя – малокаліберні  гвинтівки та набої до них. У 1991 році зброю забрали, а патрони чомусь залишилися на обліку ПТУ-25. Що з ними робити далі чіткого бачення не було і тому набої, акуратно складені у коробки, вирішили просто на просто зберігати. За словами Миколи Аркадійовича, училище не позбувалося їх дотепер, бо була надія чи скоріше сподівання, що можливо часи ще зміняться, програма із військової підготовки в училищі не буде скорочуватися, а навпаки збільшуватиметься кількість годин цього курсу. По суті, набої усі ці довгі роки нібито чекали свого часу. Хоча, зрозуміло, що надії все ж були марними, а тим більше, що самі патрони без гвинтівки нічого не варті.

Микола Ткачук каже, що остаточно визначити долю боєприпасів спонукала передусім нестабільна ситуація в країні – зберігати їх надалі і сенсу немає, і доволі небезпечно.

Світлана БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>