• 13

Козаки у Старому Збаражі очищали береги Гнізної та вправлялися у стрільбі

У суботу, 29 березня на території Старозбаразької сільської ради відбулася екологічна акція по очищенні басейну річки Гнила Гнізна, у якій взяли участь 35 представників українського козацтва.
Отаман козацько-десантного осередку, полковник українського козацтва Володимир Мосейко та начальник штабу козацько-десантного осередку Українського Козацтва Валентин Білик спільно з Старозбаразьким сільським головою осавулом Українського козацтва Ярославом Конем розробили програму з системного очищення прибережної смуги, вирізуванню верболозу та притоплених дерев в басейні річки Гнила Гнізна. Дана програма відповідає всім вимогам обласної програми та вимогам басейної ради при Тернопільській обласній раді.
В 2011 році на території Старозбаразької сільської ради проводилась аналогічна робота і вона показала ефективність та екологічну доцільність. Річка ожила, просвітліла. Звичайно, на ці роботи потрібні великі кошти. А їх, як і на інші програми, держава не виділяє. Але коли за справу взялося козацтво, робота закипіла. В рух пішли бензопили, бари, інший реманент. Учасники акції працювали в гідрокостюмах. Очищено більш як 400 метрів берегової лінії.
Робота почалася з молебну в Старозбаразькій церкві, де отець Ярослав поблагословив козацтво, яке в одностроях під своїми прапорами вишикувалося в храмі. Помолилися за спокій душ Героїв України «Небесну Сотню», з дня загибелі яких в неділю 30 березня минав 40-й день та полковника УК Олександра Ліщенка, який помер під час подій на Майдані.
Попри основну роботу козацтво провело військово-патріотичну акцію: молодь сіл Верняки та Старий Збараж під керівництвом десантників, учасників Афганської війни провели показові стрільби по мішенях.
Посмакували учасники акції і козацькою кулешем та рибною юшкою.

За інформацією Старозбаразького сільського голови
ЯРОСЛАВА КОНЯ

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>