• DSC_0015

Від Олексія Кондрацького вимагають залишити посаду голови районної ради

На Збаражчині набирає обертів черговий скандал і пов’язаний він цього разу із головою районної ради Олексієм Кондрацьким, якого на цій посаді депутати затвердили не так вже й давно.
У середу, 9 квітня, в кабінет до Олексія Кондрацького прийшли обурені депутати районної та міської рад, а також представники громадськості. Причину візиту такої делегації пояснив депутат районної ради Юрій Головатюк. Він звинуватив Олексія Кондрацького в узурпації влади партією “Батьківщина”, недотриманні даних ним же самим низки обіцянок про прозорість і чесність прийняття районною радою рішень, в тому числі кадрових, з обов’язковим їх обговоренням із громадськістю краю, а відтак висунув вимогу добровільно написати заяву про складання повноважень голови районної ради, зауваживши, що таким чином він зможе уникнути ганьби та втрати авторитету.
Суть конфлікту – незгода із майбутніми кадровими призначеннями, які можуть відбутися на черговому засіданні сесії районної ради 11 квітня, в п’ятницю. Підвищенню градусу незадоволення і спротиву передувало засідання президії районної ради, яке багатьох здивувало і обурило.
На президії, як зокрема стверджують депутати районної ради від ВО «Батьківщина» Володимир Богайчук, Роман Полікровський, а також свободівці Юрій Дмитришин, Назарій Демчук, чітко було видно не бажання голови районної ради чути думку депутатів та громади щодо кандидатури на посаду головного лікаря ЦРКЛ. За їх словами, Валерія Домбика, якого начебто Олексій Кондрацький активно лобіює на крісло головного лікаря, більшість медичних працівників не підтримують, їхні голоси розділилися між Валерієм Суконніком та Володимиром Богайчуком. Крім того, кажуть народні обранці, у Валерія Домбика немає необхідного пакета документів, щоби на нього було зроблено подання на сесію відповідно до чинного законодавства.
Присутні депутати та громадські активісти, зокрема Василь Телішевський, Марія Багрій, Ніна Чура, запитували Олексія Кондрацького, чому він забув про свої нещодавні публічні та непублічні декларації про те, що не зрадить ідеалів Майдану, радитиметься з громадою перед затвердженням на посаду тих чи інших людей, робитиме все прозоро і чесно. – Ви обіцяли, що керуватиметеся принципом трьох «П» – порядність, професійність, патріотизм, – наголосив депутат районної ради Назарій Демчук, запитуючи Олексія Кондрацького про раптову зміну цих орієнтирів у його роботі на посаді голови районної ради, – зараз, на жаль, ми цього не бачимо, тому вимагаємо вас добровільно піти і не нагнітати обстановку.
Назарій Демчук просив Олексія Кондрацького пояснити свою поведінку громаді під час Народного віче, а також не триматися за крісло, яке нещодавно він обіцяв залишити без вагань, якщо хтось буде проти нього.
У свою чергу Володимир Богайчук запитував Олексія Кондрацького про те, чому зараз немає між нещодавніми депутатами-опозиціонерами, які часто збиралися в штабі національного спротиву, того діалогу, який був під час революційних подій. Тоді, за його словами, усі важливі питання вирішувалися у конструктивному спілкуванні і всі були почуті. – До яких цінностей ми зараз прийшли, – обурювався Володимир Богайчук, – зараз ви одноосібно вирішуєте всі питання, хоч ще недавно обіцяли справедливість. Більше того, зараз ви готові голосувати з регіоналами, щоб добитися свого. Проте ви мали би задуматися, чому нині проти вас ті, хто ще вчора були поряд з вами. Будьте чесні перед собою і людьми. Бо виходить так, що ми влада брехунів і пліткарів. Одумайтеся. Приймайте рішення чесно і прозоро.
Голова фракції «Свобода» у райраді Юрій Дмитришин навів факти залякування та шантажу щодо його побратимів – депутатів-свбодівців. Це, зокрема, підтвердив Володимир Демчук. А відтак Юрій Дмитришин  звернувся з наполегливим проханням до Олексія Кондрацького припинити цю ганьбу, вплинути на однопартійців, а також таємних соратників, зокрема Романа Адамовича, який, за його словами, через вольове рішення колишніх фронтозмінівців, які влилися у фракцію ВО «Батьківщина» та особисту позицію Юрія Галенди поки що не зміг поповнити лави депутатської фракції ВО «Батьківщина» у районній раді.
Публічно заявив, що глибоко розчарований всім, що нині відбувається в районній раді та фракції ВО «Батьківщина», депутат райради Роман Полікровський. – Зрозумійте, що революція не завершилася, а лише перейшла в іншу фазу, – зазначив Роман. – Мене особисто дивує і обурює квотний принцип у розподілі посад, в тому числі у районі. Вважаю, що це взагалі поганий механізм у вирішенні кадрових питань в цілому в Україні. Виходить, що громадська думка – ніщо, бо є квота – і крапка. Я був переконаний, що будуть враховуватися вміння, знання, досвід людей. Вважав, що якщо десь згодяться мої навики, то я буду дякувати тільки громаді і тільки їй буду зобов’язаний за довіру, а не комусь за ласку, що мене по квоті делегують очолити певну комунальну організацію району. Я хочу, щоб ідеали революції на ділі працювали при цій владі. Якщо будуть інші методи, то люди нас винесуть з ганьбою. Пролилася кров на Майдані, і ми маємо за це відповідати.
До слова, Роман Полікровський та Володимир Богайчук казали, що горіли від сорому перед матір’ю Героя «Небесної сотні» Устима Голоднюка Іриною, яка, на жаль, стала свідком ганебного засідання президії районної ради.
З мамою Устима після цього спілкувалася також координатор громадського об’єднання «Відродження Збаража» Марія Багрій і зазначила, що після побаченого жінка була шокована і не змогла знайти відповіді, за що Устим заплатив таку високу ціну, за що він втратив життя, а вона – єдиного сина.
-Ми сподівалися, що в районі щось зміниться, влада стане відкритою, але бачимо, що через думку людей з легкістю переступають. Виходить, що або ми мусимо піднятися знову, або таки будемо почуті теперішньою владою, – наголосила підприємець та громадська активістка Галина Фоміна.
-Піти добровільно склавши повноваження для вас питання честі і гідості, – резюмувала збаражанка Ніна Чура, – тож, Олексій Миколайович, не тримайтеся за посаду, йдіть на пенсію і дайте дорогу молодим.
На усі закиди опонентів Олексій Кондрацький реагував скептично, зазначаючи що для району зробив більше, ніж будь-хто з присутніх, казав, що в житті керується принципом «А хто суддя?», мовляв, дивіться на себе, бо не святі, і в принципі хто ви такі, щоб вказувати, що і як має бути. Зрештою, нібито таки згодився написати заяву, взявши час подумати, порадитися і одночасно поставивши ультиматум Володимиру Богайчуку, щоб і той відмовився від ідеї очолити районну лікарню.
Олексій Кондрацький також попросив присутніх депутатів визначитися з кандидатурою потенційного нового голови райради, щоб цю людину підтримала нині поки що найбільша фракція в районній раді ВО «Батьківщина».
У підсумку вирішено, що перед засіданням сесії в п’ятницю на майдані Івана Франка має відбутися Народне віче, щоб до розв’язання конфлікту змогла долучитися громадськість.

Світлана БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

14 thoughts on “Від Олексія Кондрацького вимагають залишити посаду голови районної ради

 1. Місцевий
  09.04.2014 at 17:05

  Пенсіонерам пора на пенсію.

 2. Редактор
  09.04.2014 at 18:39

  це ви так думаєте:)

 3. zz@ukr.net
  09.04.2014 at 20:45

  дідуньо-демократ за свої “заслуги” перед районом ще й просить 50 % надбавки до зарплати і пенсії – таке рішення ним підготовлене і буде винесене на голосування, бо обговорювалося на президіїї

 4. житель Збаража
  09.04.2014 at 21:49

  Почали накінець говорити правду. Хлопці молодці!!!!!!

 5. Редактор
  10.04.2014 at 09:10

  якщо е правда, то на сесії почуємо

 6. Редактор
  10.04.2014 at 09:10

  політика

 7. Збаражанка
  10.04.2014 at 11:54

  Шановна пані Світлана, вкотре запитую кому ви служите? Журналіст в своїй діяльності має бути незалежним. Від ваших статейок тхне замовними темниками.
  Пишіть людям правду, питання до ваших покровителів, де були Богайчуки, Полікровські, Телішевські, Багрії коли три місяці стояв майдан? Ходили піарилися, зате всі знають де був Кондрацький, три місяці днями і ночами відправляли автобуси, збирали кошти, продукти, речі організовував похорони та лікування постраждалих і т.д. Ми всі, громада Збаража маємо бути вдячні цьому шанованому чоловікові , а ви ллєте бруд. Від коли Телішевський і ко. уособлює громаду Збаражчини, відколи бандюки та сумнівної якості політики з комсомольцями керують нашим районом. Це громада? Я можу навіть зпрогнозувати, що завта на сесії це кодло спровокує балаган і зірве сесію. Всі хочуть до влади будь якою ціною? Приводити на президію маму Героя, це вершина цинізму, та ці горе політики готові на все.

 8. Редактор
  10.04.2014 at 12:06

  У вас упереджене ставлення. Журналіст, який пише об”єктивно, ще нікому не вгодив і я в тому числі. Служу своїй совісті принципово, не сумнівайтеся. Хто мене хоч трохи знає, той не заперечить. Можливо вам і найбільше відомо про всіх і вся у Збаражі та в районі, у вас свої перевірені джерела інформації, тож приходьте в редакцію розповідайте публічно людям – але перевірені факти. Буде цікаво. Запрошую. Я пишу про те, що чую і бачу. І маю на це законне право. Це моя професія. Не дозволяю при цьому давати своїх оцінок людям про яких пишу, хай люди читають і аналізують. Народ мудрий і вміє просіяти зерно від полови. А у вас бачу фантазія широка. Потішили про покровителів:))). Пиходьте в редакцію, познайомимося ближче. Дам відповідь на всі питання.

 9. Zzzzzzzzzz
  10.04.2014 at 17:07

  Де можуть згодитись знання й навики роботи в морзі та кочегаром, якими володіють вище “ображені ” особи????? На жаль громада не може запропонувати жодного іншого варіанту як знову повернутись до старої роботи!!!

 10. Vladyk
  10.04.2014 at 19:42

  ===Голова фракції «Свобода» у райраді Юрій Дмитришин навів факти залякування та шантажу щодо його побратимів – депутатів-свбодівців. Це, зокрема, підтвердив Володимир Демчук. А відтак Юрій Дмитришин звернувся з наполегливим проханням до Олексія Кондрацького припинити цю ганьбу, вплинути на однопартійців, а також таємних соратників, зокрема Романа Адамовича, який, за його словами, через вольове рішення колишніх фронтозмінівців, які влилися у фракцію ВО «Батьківщина» та особисту позицію Юрія Галенди поки що не зміг поповнити лави депутатської фракції ВО «Батьківщина» у районній раді.====
  Чиє б гавчало, а чиє б мовчало! Ще мені один правильний знайшовся. Злодій. Сам вкрав 14 тисяч з коштів, що мали йти на підтримку майдану і ще сміє писок свій поганий відкривати!
  А Назарко з Напованцем вже батарейок назбирали, що стоять всі під столом в директорки Будинку творчості і ніхто не забирає. Тільки в вашій, редакторе, газеті піар собі зробили – які добрі і правильні. Не здивуюся, якщо і вас пресують, щоб про них гарне писали, бо як тільки стаття про обливання когось брудом, то зразу в свободівській групці “Політичний Збараж” висвітлюють.

 11. Редактор
  10.04.2014 at 21:30

  ми не можемо комусь заборонити постити наші матеріали, добре, що ставлять гіперпосилання, відвідуваніть нам піднімають:). Заспокойтеся – ніхто нас не пресує. дякую за увагу:)

 12. Редактор
  10.04.2014 at 21:32

  навіть так…

 13. Володимир
  11.04.2014 at 22:02

  Хочу звернутись до журналіста “який пише об’єктивно”!Шановна пані Світлано, ваша так звана “об’єктивність” була продемонстрована Вами сьогодні 11.04. на сесії районної ради “у всій красі”!У своєму коментарі вище, Ви правду сказали, що всім не вгодиш, але кому намагаєтесь вгодити Ви було видно, мабуть, і сліпому….Половину засідання Ви “брали інтерв’ю” у Полікровського, іншу половину – у Напованця…А вже у їхній зацікавленості у ваших “неупереджених”статтях то й сумніватись не варто…Невже лише їх ви “чули” і “бачили”?Ваші статті, дописування та коментарі у соціальних мережах аж надто “однобокі”, а ваша журналістська совість схоже закриває на це очі. Розкривайте ситуацію, яка склалась у місті з різних сторін!!!Чому ж ви не підійшли до представників громади та депутатів інших фракцій, які були присутні на засіданні? Чи їхня думка для Вас не така вже й цікава?Та й зрештою хто до кого має йти, журналіст до народу чи народ до журналіста?????Ваша правда, народ мудрий і вміє просіяти зерно від полови, а Ви, на жаль, схоже що ні!

 14. Редактор
  12.04.2014 at 15:48

  То напевно під час сесії я маю ходити по всьому залу і спілкуватися? Незнала, що тепер не маю права говорити з тим біля кого стою чи сиджу у сесійній залі:) Навіть у головах регіоналів не народжувалися такі думки, коли я так само спілкувалася у перерві чи під час сесії з опозиційними тоді депутатами. Такої дурні не закидали і не робили таких глобальних висновків. Засмучу вас: думка ваша очікувана. Саме те що ви написали я казала Полікровському, може трохи по-іншому, але жартувала, що важайте, Роман, бо припишуть мені з вами якийсь блат чи інтерес, казала щоб не дивувався, якщо скоро почнуть писати коментарі, що я з ним в змові, бо стою біля нього коло вікна і спілкуюся:)))Як у воду дивилася… А щодо слова “народ”, то напевно ви теж підмітили як чомусь народні обранці тепер питають тих, хто приходить на сесію чи у владні кабінети: хто це ви такі щоб представляти думку людей, репліки чули: “Одні плещуть, другі свистять…”, “Нині прийшли одні, а завтра інші і щось вимагатимуть”. Хоча коли була революція і на віче збиралися люди, навіть нечисельно, приймали резолюції, несли їх опозиціонери в редакцію або особисто мені передавали в руки для публікації цих рішень народу. Тоді вони режиму Януковича стосувалися і голови районної ради. Проте тоді народ був важливий, бо гроші потрібно було здавати, на Київ їхати і т.д А тепер що змінилося? Може підкажете мені заангажованій і зашореній журналістці? Прикро, але складається враження, що як і минула влада не бачила і не чула народу, так і ця, бо “народ” ніби кістка поперек горла, бач хоче ще щось вимагати, щось не подобається. То навіщо було декларувати з високих трибун громадське обговорення кадрових питань та обіцяти узгоджувати з людми кадрові питання, дослухатися до думки громади? Питання в іншому, що нині громаду, певним чином вводячи в оману, щось не договорюючи, використовують. А з боку виглядає, що ділять шкуру вбитого ведмедя, а народ хай зачекає, поки всі охочі в крісла владні повмощуються і стануть апостолами черні. Зрештою, ви маєте право думати про мене як хочете і думайте собі. Одне питання,хто ви такий щоб моніторити мої коментарі у соціальних мережах і закидати мені те, що там щось однобоко чи неоднобоко? То моя думка про те чи інше і я, як і ви, маю право думати як вважаю за потрібне. Я вільна людина у вільній країні, можливо поки що! Хоча в скорому часі все може дуже помінятися і позатикають роти всім…Бачу до того йде. А поки цензура в караїні заборонена, тож, звиняйте:)))З нетерпінням чекатиму ваших коментарів під матеріалом про сесію, який буде написаний найближчим часом, а то ви як той циган сина лупить батогом наперед, хоч він ще нічого не зробив поганого… РS. А Олексій Миколайович досвідчений вояка, розбереться у всьому без нас з вами. Думаю в житті стикався з більшими проблемами. Він справді розумний чоловік і з ним можна порозумітися. Просто так сьогодні складаються обставини, що він в епіцентрі конфліктоної ситуації. Це карма будь-якої влади. Про справжні ж причини всього, що відбувається залишається здогадуватися…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>