• DSC_0248
  • DSC_0240
  • DSC_0268
  • DSC_0228
  • DSC_0290

На честь Героїв Небесної сотні на Збаражчині освятили Пагорб Гідності

18 років тому, 2 червня, у скромній та працьовитій родині Войтовичів з села Травневе народився син, однак дожити до свого повноліття хлопцю завадила ворожа куля, яка погасила свічку молодого життя Назара. Юнака вбито 20 лютого в Києві. На Майдані він пробув менше двох годин. 18-річчя наймолодшого Героя Небесної сотні його батьки, рідні, односельчани, друзі, однокласники, одногрупники, громадськість, представники влади Збаражчини та Тернопілля, гості з Києва, Німеччини відзначали без нього – з молитвою, слізьми, зізнаннями…

День пам’яті Назара Войтовича розпочали зі спільної молитви місцевому храмі, яку очолив Архиєпископ Тернопільський і Бучацький УПЦ КП Нестор. Служба у церкві супроводжувалася чудовим співом хору Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької. Після цього у супроводі Тернопільського муніципального духового оркестру «Оркестра волі» усі, хто приїхав вшанувати пам’ять Назара, рушили хресною ходою до Пагорба Гідності, зведеного батьком Назара – Юрієм спільно з громадою Травневого, небайдужими людьми та підприємцями зі Збаража та району. Юрій Войтович особисто розробляв креслення Пагорба, власноруч виготовив бетонний хрест, що височіє на кургані. Його правою рукою у цій справі був двоюрідний брат Віктор Мандзюк. Загалом усі роботи тривали два тижні, у селі допомагали батькові героя-земляка усім миром, а напередодні повноліття Назара п’ятиметровий Пагорб Гідності було освячено.

Цього дня на фронтоні рідної школи Назара, яка, до слова, уже носить його ім’я, також освячено барельєф юнака та меморіальну дошку.

З палкими та патріотичними промовами до присутніх зверталися голова обласної державної адміністрації Олег Сиротюк, народний депутат України Михайло Головко, директор Травневської школи Василь Оверко. Виступаючі наголошували на необхідності свято берегти пам’ять про новітніх героїв України, не зраджувати ідеї за які вони боролися і загинули. – Назар віддав своє життя, щоб ми могли жити по-іншому, піднятися з колін і відчути себе господарями на своїй землі, – наголосив, зокрема, голова ОДА Олег Сиротюк, – Обов’язок кожного з нас – зробити все, щоб велика жертва Героїв Небесної сотні не була марною. Ми маємо жити чесно, справедливо, боронити правду і боротися зі злом, втілювати в життя ідеї Майдану. Адже щоденно Герої Небесної сотні очима своїх батьків дивляться, як ми продовжуємо їхню справу та чи гідні ми тієї жертви, яку кожен з них приніс заради кращого майбутнього України.

Вшанувати пам’ять Назара Войтовича у Травневе цього дня з Німеччини приїхав зять славетного провідника ОУН Степана Бандери Андрій Куцан. Імена Героїв Небесної будуть записані золотими літерами у сучасній історії України, переконаний пан Андрій, бо вони засвідчили, що українська нація в процесі переформування. – Тішить те, що патріотична свдомість, головно молодих людей, щораз збільшується і вони кажуть: “Я є українець!” Для нас, діаспори, це є дуже позитивне явище, бо  саме зараз населення України нарешті перетворилося в націю, народ і це дуже добре, – каже Андрій Куцан. – Україна відродилася і цей процес – незворотній.

А ще, на його думку, в Україні потрібно більше займатися просвітницькою роботою, щоб в серцях мільйонів була гордість, що вони є українці, особливо на Сході країни,  а основне – була любов до рідної мови, бо це є ДНК нації, без якого держава не матиме майбутнього. Водночас пану Андрієві приємно, що нинішня молода генерація українців гідно продовжує справу Степана Бандери. Він вірить, що новий Президент, новий Уряд, зокрема Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, який гідно репрезентує Україну в Західному світі, виконають  обіцянки дані народу і   Україна буде єдиною, тут запанує мир, злагода, добробут  і, як писав Іван Франко:” Україна засяде у народів вольних колі”.

Представники учнівського та педагогічного колективу другої одинадцяти річки Збаража привезли на могилу Назара та до Пагорба Гідності від збаразької громади корзини синьо-жовтих квітів, а також подарували вишитий бісером рушник на якому розкинулися червоні кетяги калини. Його пов’яжуть на хрест, що височіє над Пагорбом Гідності.

День вшанування пам’яті Назара завершився літературно-музичною присвятою у сільському клубі. Ведучими вечора під назвою «Україно, вклоняємось тобі за мужніх дочок і синів» були бібліотекар, зав.клубом села Травневе Наталія Кузіна та заслужена артистка України Адріана Онуфрійчук. Літературно-музична композиція включала в себе виступи як місцевих аматорів, учнів та випускників Травневської школи, представників Максимівської громади, хору районної управи братства ОУН-УПА ім.Клима Савура, так і артистів з Тернопільської філармонії – камерного хору (дерегент заслужений артист України Богдан Іваноньків), жіночого тріо «Солов’ї Галичини». Музичний супровід пам’ятного дійства забезпечував директор БК с.Стриївка Василь Ковальчук.

Світлана БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>