• 603_1-300x180

Мобілізувати можуть навіть тих тернополян, котрі не служили в армії

Міністерство оборони допускає, що в рамках часткової мобілізації, оголошеної президентом Петром Порошенко, будуть покликані військовозобов’язані, які не служили в армії.

Про це на брифінгу сказав заступник начальника відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Міноборони Олександр Правдивець, передає кореспондент LB.ua.

“Можливо, будуть покликані військовозобов’язані, які не служили в армії і не мають відповідної військової підготовки. Це військовозобов’язані другої категорії, які передані в запас після досягнення 25-річного віку, а також пройшли підготовку на військових кафедрах вузів”, – пояснив Правдивець.

Правдивець також заявив, що в армії є велика необхідність в людях, що забезпечують військові частини – водіях, механіках, ремонтниках і так далі. “Також важливо розуміти, що ті бійці, які знаходяться сьогодні в зоні АТО, вимагають часткової заміни або невеликої відпустки. Тому й необхідний третій етап мобілізації, щоб збільшити бойовий і кількісний склад військових сил, особливо, в зоні АТО, і для охорони державного кордону “, – пояснив він

Він також зазначив, що перш за все будуть призиватися військовозобов’язані першої категорії, які пройшли підготовку у Збройних силах України і мають військово-облікові спеціальності. При цьому він додав, що всі мобілізовані будуть направлені в зону АТО тільки після підготовки в навчальних підрозділах.

Начальник відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Михайло Щербина в свою чергу прокоментував ситуацію з підвищенням віку військовозобов’язаних. “Це не означає, що ми будемо закликати громадян віку 60 років. Це для того, щоб добровольці, які бажають виконувати свій обов’язок по захисту Батьківщини, могли його виконати”, – сказав він.

Замначальника пояснив, що таке нововведення дало можливість військовому командуванню надавати бійцям статус військовослужбовців, який передбачає отримання грошового, медичного забезпечення та пільг.

Полковник Щербина також повідомив, що мобілізація пройде в усіх областях України, а також у місті Києві.

“Заклик відбувається пропорційно: немає такого, що більше військовозобов’язаних буде призвано із західних областей або з центральних, – сказав Щербина. – Єдине, що в АР Крим мобілізація проходить не буде, але всі бажаючі, які є громадянами України, можуть звернутися в будь-який військовий комісаріат Херсонської або Миколаївській області і стати призовниками “.

Нагадаємо, зараз йде третя хвиля часткової мобілізації.

 За Збручем

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>