По 200 балів на ЗНО здобули Христина Заровенна і Андрій Мандебура

Двоє випускників загальноосвітніх шкіл Збаражчини стали рекордсменами за кількістю набраних балів у зовнішньому оцінюванні знань. Христина Заровенна із Залужанської ЗОШ досягла найвищого результату − 200 балів з української мови та літератури, а Андрій Мандебура, який закінчив Зарудянську ЗОШ, − з географії.
Хоча юні вундеркінди навчалися у різних школах, мають різні уподобання та захоплення, проте об’єднує їх вроджена тяга до знань, працьовитість і наполегливість.
Цікаво і те, що абітурієнти мають досить високі бали й з інших предметів. До прикладу, Христина здала тести з історії України на 194 бали, з географії − 191, математики − 179. Андрій з української мови набрав 196 балів, з історії України −185, з математики − 183.
Обоє випускників зізнались, що досягти найвищих результатів їм вдалось насамперед через любов до обраних предметів.
Христина віддавала перевагу мові й літературі ще з молодших класів. Згодом вчитель Аліна Олександрівна Бенько готувала її до олімпіад, конкурсів, де дівчина не раз займала призові місця на обласному рівні. Маючи здібності до гуманітарних наук, учениця легко вивчала історію. Цю науку доносила учням Залужанської школи Галина Василівна Водзіцька, географія підкорювалась з допомогою вчительки Ганни Михайлівни Деяк. І хоча дівчина не вважає себе «математичною», проте директор школи Володимир Васильович Фецович зумів дати їй ґрунтовні знання з цього предмета.
Окрім шкільних занять, Христина виділяла немало часу і для пісенної творчості, виступів на аматорській сцені, і для віршів, які почала писати з 6-го класу.
− На все треба знаходити час, − ділиться досвідом вчорашня школярка, − якщо будеш систематично і наполегливо працювати впродовж усіх років навчання, то в одинадцятому класі залишиться лише все повторити і систематизувати. Тоді добре здати тести зможе кожен. Головне, обрати предмети, які легко даються, які до душі.
Такі переконання і в Андрія Мандебури, який полюбив географію одразу, як познайомився з цим предметом. Для хлопця були цікавими не лише уроки Юрія Петровича Локотя, а й самостійне вивчення географічних тем з різних джерел інформації.
− Я, − запевнив хлопець, − своїм хорошим результатом на ЗНО завдячую лише вчителям і власній праці. До репетиторів не ходив. Вважаю це марною тратою часу і грошей. Якщо захотіти, можна себе дисциплінувати і організувати й без репетиторів, зібравши в кулак власну силу волі. Думаю, мої результати є красномовним підтвердженням сказаному. Тому я вдячний не лише вчителю географії, а й української мови − Марії Григорівні Чубко, історії України − Марії Дмитрівні Павловській, математики – Олександру Миколайовичу Постументу, усім іншим. Тож тестів не потрібно боятися, цей важливий крок у житті треба пройти, щоб мати можливість обрати професію до душі. Щоб успішно це зробити, треба не пробайдикувати останній рік навчання у школі. Допомагає в успішній навчальній праці і заняття спортом. Дуже люблю волейбол, футбол. Вони дають додаткову енергію і силу для розумової праці. Одним словом, треба вірити у свої сили, визначати пріоритети і багато працювати над ним, щоб улюблені предмети знати досконало.
Сьогодні Христина і Андрій уже майже студенти Яких саме вузів, стане відомо після закінчення третьої хвилі зарахування у вищі навчальні заклади.
Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

2 thoughts on “По 200 балів на ЗНО здобули Христина Заровенна і Андрій Мандебура

  1. Павло
    06.08.2014 at 13:06

    Молодці!

  2. Редактор
    06.08.2014 at 13:09

    авжеж

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *