Молодь обирає ветеринарну медицину

У другу неділю серпня працівники ветеринарної медицини України відзначають професійне свято. За словами начальника управління ветеринарної медицини у Збаразькому районі Ярослава Кучми, завдяки злагодженій роботі структур галузі вдається втримувати благополучну епізоотичну ситуацію на Збаражчині, не допускаючи спалахів інфекційних захворювань тварин. І це вже немало, враховуючи епідемію африканської чуми свиней у Росії та Білорусі.
Ярослав Степанович також зазначив, що до діючих 12-ти дільниць ветеринарної медицини додалося ще чотири − у Зарудді, Капустницях, Вишнівці та Максимівці. Це дало змогу наблизити ветеринарні послуги до населення і відповідно зменшити навантаження на решту ветдільниць, які зазвичай обслуговують від двох до дев’яти населених пунктів.
Колектив ветлікарів поповнили молоді спеціалісти – брати Ярослав та Володимир Канюки, Павло Майловський та Михайло Крижанівський.
Ярослав Кучма задоволений, що молодь обирає ветеринарну медицину. − Впродовж трьох років ми дали направлення в Бучацький коледж за спеціальністю ветмедицина на державну форму навчання п’ятьом мешканцям Збаражчини, − зазначив Ярослав Степанович. − Потім ці молоді люди продовжують навчання у вищих навчальних закладах за обраною спеціальністю.
Молодь переймає практичний досвід у досвідчених працівників − завідуючих ветдільницями Стефанії Обушко (Чернихівці), Ярослави Мельниківської (Стриївка), Галини Канюки ( В.Кунинець), Ганни Пірог (Заруддя), Григорія Чепіля (Розношинці), Любові Вільчинської (Кобилля).
Варто відзначити і добру роботу ветспеціалістів Михайла Ніколайчука (ПП Мацик), Василя Смолія (ПП «Графіт»), Юрія Колтонюка (ТзОВ «Благодар-агро»), Василя Косанюка (свиноферма ТзОВ «Поділля»), Василя Сенчишина (ТзОВ «Олишковецьке»).
Майже 30 років присвятив роботі у галузі ветмедицини водій І класу Михайло Свіршина. Ветеран Згадує, як у 1987 році почав працювати тоді ще й Збаразькому ветсанвідділенні. Разом з колективом довелося переживати і труднощі, і досягнення. Днями Михайло Тадейович відзначив 60-літній ювілей. Керівництво, колеги по роботі вдячні йому за багатолітню сумлінну працю, відданість професії.
Ми побували у кількох господарствах та поспілкувалися з ветспеціалістами на їх робочих місцях. Уже 20 років працює у галузі ветеринарний лікар ТзОВ «Поділля» Володимир Музя. Під його опікою 1200 голів ВРХ, у тому числі триста корів. − Високопродуктивні молочні корови дещо відстають у фізіологічному розвитку, − зазначає Володимир, − тож потребують спеціального збалансованого харчування з необхідним вмістом вітамінів, мікроелементів, які цей розвиток стимулюють. Отож плануємо найближчим часом встановити корморозмішувач.
Про те, що пов’язав життя із тваринництвом, Володимир Музя анітрохи не шкодує. − Якби не подобалось, не пішов би вчитися на ветеринара, − лаконічно пояснює фахівець.
Натомість помічник ветлікаря ТОВ «Сідлон» Ярослав Коник робить лише перші кроки у професії. Цьогоріч хлопець закінчив Львівський університет ветмедицини, одержав диплом бакалавра. Планує продовжити навчання. − Буду вчитися далі, щоб здобути більше знань за обраною спеціальністю, − пояснює Ярослав. − Адже хочу бути ветлікарем, лікувати тварин.
− У нашій професії багато залежить від бажання людини вчитися, розмірковує старший наставник Ярослава Ігор Шерстій. − Робота ветлікаря нелегка − ненормований робочий день, нема ні вихідних, ні свят, адже наша допомога може знадобитися у будь-який момент. На відміну від людини тварина не може сказати, що в неї болить. Тому треба покладатися лише на власні знання, досвід та інтуїцію.

Оксана МОРГУН.

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *