На горі Гонтова, що на Зборівщині, з ініціативи збаражчанина встановлять велетенський Державний прапор України

Гора Гонтова – одна із найвищих вершин Подільського товтрового кряжу. В погожу днину звідси добре видно золоті бані Почаївської лаври. Географічно гора, висота якої понад 400 метрів, розташована так, що її бачать жителі довколишніх сіл одразу трьох районів – Збаразького, Зборівського та Кременецького.

Біля її підніжжя зі східного боку до 1944 року існувало польське село Гонтова. Від нього власне і походить назва гори, бо оселі тутешніх жителів у ті часи мали дахи, покриті тонкими дерев’яними дощечками – гонтом.

Ініціатор встановлення велетенського синьо-жовтого прапора на вершині гори Гонтова, яку, до слова, найкраще видно із центру села Мильно Зборівського району, збаражанин, виходець з села Кобилля Олег Кокайло. Задум чоловік виношував з юнацьких років, а тепер, каже, саме час втілити його у життя. Реалізувати задумане Олегу Євгеновичу допомагає команда однодумців.

За словами Олега Кокайла, висота флагштока, на якому кріпитиметься синьо-жовте полотнище розміром 2,20 на 3,60 метра, становить дванадцять з половиною метрів. Державний прапор України він замовляв у Миколаєві, бо саме тут шиють корабельні прапори з так званої прапорної сітки. Внизу біля флагштока також буде встановлено меморіальну дошку на честь усіх борців за волю України.
Церемонія освячення і підняття Державного прапора України на горі Гонтова запланована на 12.00 год. у п’ятницю, 22 серпня.

Варто сказати, що з вершини гори Гонтова, на якій, до речі, збереглися залишки двох дотів часів Першої світової війни, відкривається видноколо на десять-п’ятнадцять кілометрів. А відтак, каже Олег Кокайло, синьо-жовтий стяг бачитимуть зі своїх населених пунктів жителі Нового Олексинця, Башуків, Почаєва(Кременеччина), Підкаменя(Львівщина), Мильно(Зборівщина), Іванчани(Збаражчина).

Світлана БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *