• DSC_0010

У гірлянду Шани Устимові молодь вплітала спогади про нього

 У пообідню пору у сквері, що в центрі Збаража, зібрались школярі, вчителі, студенти, щоб сплести гірлянду Шани для Героя.
Кожен з учасників цієї символічної акції мав змогу згадати Устима, замислитись над його подвигом, звірити його життєву позицію зі своєю.
− Устим − герой для молоді, − каже учениця Збаразької ЗОШ №2 Ярина Пришляк. − Своїм життям і загибеллю він показав, якими повинні бути українські діти. Устим − зразок для нас усіх.
− Устим зробив все, щоб ми жили краще, − додає одинадцятикласник цієї ж школи Ігор Ломага. − За те, що він пожертвував життям заради кращого майбутнього України, вічна йому пам’ять і вічна вдячність.
− Про цю акціями дізналися із соцмереж, − розповідають шестикласниці першої одинадцятирічки Марта Демчан і Юля Святківська. − Прийшли, щоб вшанувати пам’ять Устима. Адже цей хлопець загинув, щоб ми раділи життю, жили у щасливій справедливій країні, щоб забули слово «хабар». Вважаємо, що всі люди, особливо молодь, повинні рівнятися на Устима, щоб бути готовими у разі потреби віддати життя за Україну.
Студентка Харківської юридичної академії Юля Андрушкевич не була знайома ні з Устимом, ні з Назаром. Не змогла вона провести їх в останню дорогу, коли Збаражчина прощалася з Героями. − Тоді проплакала два дні, − зізнається дівчина. А сьогодні я тут, щоб хоч якось долучитися до вшанування пам’яті Устима.
− Ми прийшли сюди, щоб відновити у пам’яті шкільні роки, проведені поруч з Устимом, − кажуть однокласниці Героя, студентки Юля Чайка та Іванка Мироненко. − Вважаємо своїм обов’язком долучитися до вшанування його пам’яті.
− Щойно згадала начебто незначний епізод із шкільного життя, − каже Іванка, − але він дуже промовистий. Якось на пікніку Устим єдиний з усіх хлопців забрав у нас, дівчат важкі пакети. Він завжди був справжнім лицарем. Пам’ятаю його завжди веселим з гарною білозубою усмішкою.
− Я випадково зустріла Устима торік, − згадує Юля. Він дуже радів, що вступив на державну форму навчання, був окриленим, розповідав про свої плани на майбутнє. Ніхто й уявити не міг, що невдовзі Устим стане на вічну варту у Небесній сотні заради нас усіх, заради України.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *