За «круглим столом» влада та духовенство говорили про допомогу військовим-землякам

Про важливість та необхідність об’єднання зусиль громади, влади та духовенства Збаражчини заради надання ефективної допомоги військовим-землякам, зокрема тим, хто нині знаходиться у зоні АТО, йшла мова під час засідання «круглого столу» у райдержадміністрації минулої середи, 20 серпня.
В обговоренні актуальної теми взяли участь голова РДА Юрій Горайський, заступник голови РДА Наталія Заваденко, голова районної ради Олексій Кондрацький, декан УГКЦ Збаразького району отець Андрій Лахман, декан УПЦ КП отець Іван Лесик, благочинний УПЦ (Московський патріархат) Збаразького району отець Андрій Гарасим, настоятель Свято-Успенської церкви м. Збаража отець Роман Сливка, настоятель Воскресенської церкви м. Збаража отець Омелян Колодчак.
За словами голови райдержадміністрації Юрія Горайського, до організації цієї зустрічі підштовхнула критична ситуація зі збору коштів для екіпірування військових-земляків, які їдуть воювати на Схід України. Грошей для закупівлі необхідної амуніції, які акумулюють у районному штабі національного спротиву, залишилося обмаль. Однак чи не щодня військові зі Збаразького району відбувають на службу у Збройні Сили України та в зону активних бойових дій на Луганщину та Донеччину. А їх потрібно одягнути з ніг до голови і забезпечити засобами захисту – бронежилетами та касками. Керівництво району прийняло рішення першочергово надавати допомогу саме землякам, які вже знаходяться у зоні АТО, або найближчим часом туди поїдуть. Власне з цією метою було створено координаційний центр на базі районного штабу національного спротиву. Нині там трудяться п’ятеро волонтерів, а їхні дії координують Володимир Балдюк та Володимир Голоднюк. Завдяки небайдужості збаражчан, підприємців, фермерів, очільників територіальних громад, керівників установ та організацій району через штаб повністю екіпірували 56 бійців. 26 військових забезпечили шоломами. Щоб взути і вдягнути одну людину треба близько семи тисяч гривень(без шоломів, які нині придбати практично неможливо).
Юрій Горайський та Олексій Кондрацький звернулися до представників духовенства району з проханням налагодити тісну співпрацю та координацію дій з районним штабом національного спротиву щодо надання допомоги військовим, адже церкви сьогодні вносять вагому лепту у підтримку української армії. Попросили, щоб священики зі своєю паствою приділяли більше уваги підтримці військових саме Збаразького району – своїх земляків.
– Ми маємо об’єднати наші зусилля, працювати в одному напрямку, – наголосив Юрій Горайський, звертаючи до святих отців, – просимо вас звернути більше уваги на допомогу військовим-землякам. Так ми разом робитимемо конкретну справу для конкретних людей. Після відправи у храмах розповідайте парафіянам про роботу координаційного центру у Збаражі. Скеровуйте людей у штаб національного спротиву. Тут волонтери розкажуть, що і кому потрібно в даний час. За кожну гривню відзвітують.
– Нині Збаразький район один із тих районів області, де солдатів амуніцією та всім необхідним забезпечують найкраще, – зазначив голова районної ради Олексій Кондрацький, – хочеться, щоб так було і надалі, щоб хлопці мали все, що потрібно, але без активної підтримки духовенства  робити це буде дедалі важче.
Керівник координаційного центру Володимир Балдюк розповів як організована робота штабу, навів конкретні приклади уже наданої допомоги. Зокрема, він наголосив, що ще жоден бронежилет військовим не віддали без перевірки броні на міцність. Запевнив, що волонтери закуповують тільки якісну і надійну амуніцію. Також розповів, що у координаційному центрі формують аптечки, закуповують засоби гігієни, наплічники, спальні мішки, збирають продукти харчування. Усе сортують і пакують та везуть на Схід або безпосередньо видають хлопцям, які туди їдуть.
-Допомога військовим-землякам – це наша спільна справа, – зазначив координатор центру Володимир Голоднюк, – зараз, кошти у штабі закінчуються і наступним хлопцям, які до нас звернуться ми, на жаль, не зможемо допомогти. Тому ми й змушені просити підтримки у духовенства району.
Користуючись нагодою, Володимир Голоднюк повідомив також про потребу у молитовниках, вервечках і натільних хрестиках для солдатів. Каже, що хлопці їх приймають з великою вдячністю.
До речі, усі бронежилети, які отримують наші земляки, з власної ініціативи освячує отець Михайло Найко.
Представники духовенства району запевнили, що готові допомагати військовим-землякам, узгодять свої дії з єпархіальними управліннями. Окрім цього, було прийнято рішення підготувати звернення до пастви про збір коштів та гуманітарної допомоги через координаційний центр районного штабу національного спротиву за підписом голови районної ради та райдержадміністрації.
Благочинний УПЦ Збаразького району отець Андрій Гарасим повідомив, що з благословення владики його парафіяни здійснюють збір коштів для переселенців з Донеччини та Луганщини.
Під час «круглого столу» йшла мова також про необхідність духовного та патріотичного виховання молоді.
На завершення зустрічі отець Роман Сливка виступив з ініціативою, щоб у День незалежності України на центральній площі Збаража зібралися священики усіх конфесій та спільно з громадою району і міста помолилися за мир і спокій в державі та за усіх полеглих борців за волю України.

Світлана БОДНАР

Поширити статтю:

RedTram

2 thoughts on “За «круглим столом» влада та духовенство говорили про допомогу військовим-землякам

  1. a_rudan@rambler.ru
    21.08.2014 at 21:29

    чесно кажучи, самі отці могли би забезпечити практично всіх мобілізованих

  2. Редактор
    22.08.2014 at 10:11

    відверто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *