• DSC_0049
  • DSC_0054
  • DSC_0057

Бутинський “Дзвіночок” повеселішав

Бутинський дитячий садочок «Дзвіночок» нещодавно став ще голосистішим. З початком навчального року тут відкрили ще одну групу − на цей раз для наймолодших діток, назвавши її ніжно «Ластів’ята». Тож до двадцяти старших «Совенят», які раніше господарювали у дитячому закладі, додалося ще стільки ж малюків різного віку, об’єднаних у нову групу.
− Відкрити ще одну групу, − каже завідувач садочком Марія Петрівна Поліщук, − нам вдалось завдяки наполегливості голови РДА Юрія Горайського. Хоча плани такі були уже не один рік, та все якось не виходило. А Юрій Володимирович знайшов важелі, а ще − спільну мову з нашим головним спонсором Володимиром Кравцем − директором ПАП «Добрий самарянин», і справа зрушила з місця. Навіть не сподівались, що за місяць усе буде зроблено. Облаштували нову вбиральню за євростандартами, виконали косметичний ремонт приміщень для групи. Варто сказати, що старались усі − не лише майстри, а й працівники садочка, батьки, кожен зробив свій внесок у добру справу.
− Звичайно, без 50 тисяч гривень, виділених з районного бюджету, − зауважує сільський голова Андрій Жила, − ми б не справились. Адже власних надходжень у нас обмаль. У нас орендують лише 400 гектарів землі. Доводиться сподіватись на допомогу спонсорів та районного керівництва та бюджету, як у випадку з відкриттям садочкової групи.
− У тому, − зауважує методист райметодкабінету Олександра Солодовник, − що садочок сьогодні не лише функціонує, а й розширюється, немала заслуга керівника цього колективу Марії Петрівни Поліщук. Адже біля керма вона уже понад двадцять років. А працює тут ще на десяток років більше. Щодня добирається з Вишнівця 7 кілометрів.
− Так, − каже педагог, − перших три роки пішки ходила, коли автобуси не їздили. Різні часи пережив наш «Дзвіночок». Але у 90-ті, коли в районі діяло лише 6 дошкільних закладів, він втримався, не зник, завдяки стійкості працівників. Коли усі будівлі розбирали на паї, на нашу також гострили зуби. Адже будинок зведений з білої силікатної цегли. Але ми не дали його знищити. Навіть тоді, коли садочок не працював з 2000 по 2004 рік. Сьогодні люди нам дякують за це. У садочку зараз виховується 40 дітей, і не лише з нашого села, а й Кинаховець, Полян, Мишковець Старовишнівецької сільської ради. На даний час усі бутинські дітки охоплені дошкільним навчанням.
Заклад має і належний педагогічний колектив. Працює троє вихователів − Тетяна Кравець, Наталія Черняк, Інна Слюсарчук, помічники вихователів Зоя Козак та Любов Соболевська. Усі мають різний досвід та педагогічний стаж, проте віддані улюбленій справі, творчість докладають у будь-яку свою справу.
− Творчість і фантазія − це, − каже Марія Петрівна, − специфіка дошкільних закладів. Тим більше, що багато чого ми не можемо придбати через відсутність коштів, тож доводиться рятуватись власними руками.
Підтвердженням сказаному є оригінальні деталі інтер’єру садочка, створені власними руками невтомних вихователів. Навіть на подвір’ї зустрічає гостей великий заєць, виготовлений із відпрацьованих шин та інші казкові персонажі, створені з підручних матеріалів.
Цьогоріч у садочку запрацював гурток англійської мови. А загалом акцент тут на еколого-природному напрямку виховання. Виховному процесу сприяє не лише творча атмосфера та високий професіоналізм наставників, а й добре харчування, за яке відповідає досвідчений кухар п’ятого розряду Марія Олександрівна Андрощук, яка радує діток і борщиком, і вареничками, і голубцями, і млинцями, і пельменями. Ну а музичний супровід концертів, розвиток музикальних здібностей − це справа молодого музичного керівника Віталія Іванчука із Дзвинячої.
Звичайно, педколектив має ще не вирішені проблеми. Завідувачка переймається, як окремо облаштувати спортивний зал, і незабаром візьметься за це, поки не дійде черга до чогось ще. Адже для таких неспокійних ентузіастів, як Марія Петрівна, поле діяльності знайдеться завжди. І це добре, значить мелодія «Дзвіночка» звучатиме без перерв, все голосніше і мелодійніше, закликаючи бутинську малечу до нових відкриттів і пізнання світу.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>