• DSC_0623

Дошкілля зустрічає професійне свято з надією

Уже втретє 27-го вересня наша держава відзначатиме професійне свято працівників дошкільної ланки освіти, яка має давні традиції. Свою історію має і дошкілля Збаражчини.
Перші згадки про дитсадки зустрічаються в історичному нарисі «Літопис землі Збаразької» Анатолія Малевича: ” У Збаражі 30 вересня 1886 року був заснований дитячий садок силами Сестер Феліціянок і називався «захоронка», друга згадка – у 1940 році «разом з Союзом Українок Товариство «Просвіта» проводило курси виховательок для дитячих садків в місті і по селах». Найбільшого розквіту дошкілля Збаражчини досягло у 80-х роках. В районі діяло 33 дитсадки: 6 – Міністерства освіти, 4 – відомчі, 23 – колгоспні. Упродовж з 1993-го по 1995-й для дошкілля настають важкі часи. У ті роки фактично повноцінно функціонувало лише 6 дошкільних закладів. І тільки з 2000 року крок за кроком почали відбудовуватися приміщення, зміцнювалася матеріально-технічна база”.

На сьогоднішній день гостинно зустрічають малюків 22 дошкільні навчальні заклади та Старозбаразький навчально-виховний заклад «Школа І ступеня–дитячий садок». 2025 дітей кожного ранку крокують у свій другий дім.
День дошкілля – це свято 280 працівників дошкільних навчальних закладів. Промовляючи слово «дитсадок» , мимоволі уявляєш вулик. Бджола – мала трудівничка, яка день і ніч збирає пилок з квіток, не маючи часу на відпочинок. Так і працівники дошкільних закладів: завідувачі, вихователі, психологи, музичні керівники, помічники вихователів, кухарі, пралі, завгосподарством, сторожі, не покладаючи рук, працюють, щоб створити затишок, доброзичливий мікроклімат на своєму робочому місці. Кожен із 23 дитячих садків має своє індивідуальне обличчя, свій неповторний характер. Можна впевнено сказати: «Ми гордимося нашими дошкільниками, які мають значні професійні здобутки, отримують перемоги у відповідних обласних та Всеукраїнських конкурсах, гостинно приймають і діляться досвідом роботи з колегами не тільки району, а й області».
Звичайно, є багато невирішених проблем. Віриться, що в майбутньому, у кожному дитсадку працюватимуть фахівець із фізичної культури, медична сестра, функціонуватимуть сучасно оснащені ізостудії, діятимуть оплачувані гуртки різносторонніх напрямків. Матеріально-технічна база включатиме сучасні ігрові та спортивні споруди, інвентар, наочність, ігровий та навчальний матеріал. Кожний дитсадок буде комп’ютеризованим, що дасть можливість упроваджувати новітні інформаційні технології в освітній і управлінський процеси. Норми харчування дітей виконуватимуться  на сто відсотків. І в кожному населеному пункті району функціонуватиме сучасний багатолюдний дошкільний навчальний заклад, кожний день якого буде сповнений щирою турботою про дітей, теплом і затишком.
Шановні працівники дошкільних навчальних закладів, ветерани дошкілля! Вітаю вас із цим чудовим святом. Нехай і надалі розвиваються, процвітають і міцніють наші дошкільні заклади. Хай дні , проведені вашими вихованцями у стінах дитсадка, будуть наповнені любов’ю, світлою радістю дитинства, дива і казки, батьки будуть вашими щирими та вдячними друзями. Здоров’я і достаток, творчість і наснага хай супроводжують всіх, хто щодня з любов’ю у серці йде до дітей.

Олександра СОЛОДОВНИК,

методист з дошкільного виховання

райметодкабінету

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>