У постійному творчому пошуку живе молодий колектив «Веселки» − дитсадка у Великих Вікнинах

 Із часу повноцінного функціонування закладу минуло всього півтора року, проте вихователі зуміли впровадити в життя чимало задумок.

До прикладу, ввели у розклад роботу гуртка «Малі олімпійці», яким керує Інна Кушнірук. Тут старші дітки займаються фітбол-гімнастикою та степ-аеробікою. До речі, степ-платформи не купували, а виготовляли місцеві умільці з урахуванням віку та зросту юних спортсменів, які залюбки займаються у дзеркальному спортзалі. Є тут також гурток зображувальної діяльності «Чарівний пензлик».
− Хоча ми розташовані далеко від райцентру, − відзначає завідувач закладу Людмила Слав’янівна Горошко, − проте не хочемо відставати від передових колег. Колектив наш молодий, усі мають відповідну освіту, любов до професії, тому прагнуть, щоб результати праці були не гіршими, ніж у інших вихователів.
Вчителька першого класу Великовікнинської школи Людмила Василівна Барчук, яка цього річ навчає випускників «Веселки», вихованцями дуже задоволена. − Цьогорічний набір, − каже Людмила Василівна, − мені дуже сподобався. Усі дітки дружні, виховані, розумні, активні. Бачу, що нова програма, яку вони пройшли у дитсадку, їм під силу, з цими знаннями вони легко розпочали навчальний рік у школі. Із дванадцяти першачків немає жодного відстаючого. Не знаю, чи це такі діти підібрались, чи так добре з ними попрацювали в садочку. Але я ними дуже задоволена.
− Наші випускники, − додає Людмила Слав’янівна, − також йдуть до шкіл у Котюжини та Малі Вікнини, де вони живуть. На жаль, усіх бажаючих охопити вихованням ми не в змозі. Хоча у двох групах є уже 53-оє дітей, на черзі ще 30 заяв.
Хоча ще донедавна працювала лише одна група з короткотривалим перебуванням. А до 2009 року не було і того.
− Відкриття садочка, − каже сільський голова Василь Коляда, − минулого року було для нас справжнім святом. Хоча, звичайно, довелось попрацювати як то кажуть «усім миром». Навіть важко перерахувати усіх, хто долучився до робіт. І паливну будували, і сантехніку нову облаштовували, електромережу, вставляли нові вікна. Коштами і працею допомагали і районний бюджет, і батьки, і сільськогосподарське товариство «Славутич» (директор Борис Довгаль).Тепер маємо ще встановити придбаний новий котел на тверде паливо, огорожу добудувати, меблів ще бракує. Хоча ще не всі дітки влаштовані в садочок та поки що відкрити додаткову групу не маємо змоги.
− Також, − додає завідувачка садочком Людмила Горошко, − і колектив укомплектований не повністю. Через брак коштів не маємо музкерівника та медсестри. Хоча ФАП навпроти, тож медики навідуються до нас часто. Серед проблем − відсутність автобуса, щоб довозив діток з навколишніх сіл до школи і садочка. Але самостійно ми її не вирішимо. В інших питаннях ми маємо підтримку як від сільського голови, так і директора ТОВ «Славутич», який допомагає технікою, будівельними матеріалами, деякими коштами на інвентар і інші потреби.
На завершення Людмила Слав’янівна висловила вдячність своєму колективу, який нараховує 12 осіб (троє вихователів, двоє помічників вихователів, двоє кухарів, завгосп, праля, підсобний робітник, опалювач) і побажала їм та усім іншим колегам психологічного та фізичного здоров’я, терпіння, уміння знайти підхід до кожного вихованця і до їхніх батьків.
Нам залишається приєднатись до цих побажань молодого фахівця, лише додавши: залишайтесь такими ж працьовитими і натхненними, якими ви є, не втрачайте дитинного чистого погляду на світ, адже у ваших руках найдорожче − майбутнє України. Яким ви його виховаєте, таким воно й буде.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *