• МЛМНКИ14 008
  • МЛМНКИ14 026

Зі змагань на Кубок України збаразькі спелеологи повернулися з перемогою

26-28 вересня в печері «Млинки» Чортківського району відбулись змагання на Кубок України серед юнаків та юніорів зі спелеотуризму (відкритих змагань Тернопільської області серед учнівської молоді зі спелеоорієнтування «Кубок пам’яті Володимира Олександровича Радзієвського»), в яких взяла участь і команда Збаразького району (керівники Василь Стельмащук і Ярослав Похила).
Змагалися п’ятнадцять команд зі всієї України. Програма включала в себе чотири види: спелеоорієнтування за вибором (дистанція з довільним вибором контрольних пунктів), на промаркованій трасі, у заданому напрямку(орієнтування із заданою ділянкою пошуку), на позначеному маршруті (лінійне орієнтування).
Вихованці БДЮТ прекрасно виступили як команда. На промаркованій трасі- Володя Ванькевич та Ірина Вітковська здобули третє місце, а в спелеоорієнтуванні за вибором – Тарас Ліщинський і Тетяна Сукач вибороли четверте місце. У заданому напрямку і на позначеному маршруті Мар’яна Ланова, Ігор Кущак, Соломія Яремчук, Юрій Шафранський, Сергій Данькевич, Тетяна Вітик показали хоч і не дуже високі результати, але цього було достатньо для того, щоб сума місць всіх чотирьох двійок прирівнювалась до третього командного результату.
Збаразькі школярі довели, що вміють не тільки долати перешкоди, а й прекрасно організувати свій відпочинок. В рамках змагань проводились різні розважальні заходи. Вихованці БДЮТ відмінно виступили, продемонструвавши чудові артистичні здібності, в конкурсі «Шоу по-туристськи», а відтак вибороли перше місце.
Збаразька команда отримала медалі і Кубок України серед юнаків та юніорів зі спелеотуризму за ІІІ командне місце. Грамотами Міністерства освіти і науки, Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та Тернопільського обласного департаменту освіти також нагороджені тренери команди – керівники гуртків Збаразького РК БДЮТ Василь Стельмащук і Ярослав Похила.

Адміністрація БДЮТ

До речі

Млинки – це гіпсова лабіринтова печера у Тернопільській області. Довжина ходів сягає 40 км. У печері можна побачити різнобарвні кристали, сталактити, пластинчастий гіпс та інші мальовничі печерні утворення. Рухатися у печері непросто, тому вона є доступною для здорових та активних молодих людей.
На струмочку, який протікає під печерою та впадає в річку Серет, в кінці XVIII та початку XIX століття було побудовано 7 водяних млинів, які мололи зерно, а один з них навіть розмелював гіпс. (Цей млин ще можна було бачити у 1955 році напроти гори Лисої). Гіпс для перемелювання привозили спочатку з печери біля села Угринь, а пізніше добували з вхідного гроту печери Млинки. Тому потічок отримав назву Млиночки, а хутір, розташований поруч,відповідно назву Млинки. У 7-ті роки XX століття хутір приєднали до села Залісся і назва Млинки зникла з географічної карти. На згадку залишилась тільки назва печери — Млинки.

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>